שני מאסרי עולם לאב שרצח את ילדיו

בית המשפט גזר את העונש על אבי לוי, ששיסף את גרונותיהם של שני ילדיו בני ה-12 וה-10 שהגיעו מארה"ב לבקרו - כדי לנקום בגרושתו. בנוסף נקבע כי ישלם פיצויים בסך כחצי מיליון שקל לאמם של הילדים

אבי לוי בבית המשפט, היום (עזרי עמרם, חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בלוד גזר היום (ראשון) שני מאסרי עולם במצטבר על אבי לוי בגין רצח שני ילדיו לפני כשנתיים, כשהגיעו מחו"ל לבקרו. בנוסף קבע בית המשפט כי לוי ישלם פיצויים בסך כחצי מיליון שקלים לגרושתו.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לוי הורשע לפני כשבועיים, לאחר שהשופטים לא השתכנעו מטענותיו כי הוא אינו שפוי, וקבעו שתכנן את הרצח מראש כדי לנקום בגרושתו. זמן קצר לפני מתן גזר הדין, ביקש אורן אדוהן, חבר ילדות של לוי, לספר מעט על עברו של חברו. "אני ואבי הכרנו בכיתה ז' בבית ספר ברחובות, הוא היה טיפוס אהוב ואוהב על ידי חברים", ציין.

"כשהתגייסנו הוא הלך לצנחנים", המשיך אדוהן. "הוא רצה ללכת למקום הגבוה ביותר שיכול היה להגיע אליו. היו לו הרבה הצלחות אבל גם כשלונות. הוא מצא את עצמו בארה"ב ומצא את בת זוגו והתחתן איתה".

"לאחר מכן הדברים לא הסתדרו כפי שתכנן, אך כל הדברים שפורסמו על מכון לנשים מוכות לא היו נכונים", טען. "הוא נתן לילדים שלו את כל החיים שלו. אף אחד לא היה מאמין שאבי יעשה דבר כזה, אבל זה קרה. רק אבי יודע מה הביא אותו לנקודה הזו כשעשה את שעשה, אך החרטה היא הדבר החשוב ביותר. אני מאמין שאבי נמצא במקום אחר לגמרי".

במהלך מתן גזר הדין פירטה השופט רות לורך את רצף העובדות שהיוו שיקול בהחלטת השופטים: "לאחר שהצליח לגרום לילדים להסכים לקשור את ידיהם מאחורי גבם באזיקונים, לכסות את עיניהם במטפחחת ולכרוע על ברכיהם, שיסף את גרונו של כל אחד מהם כאשר לא ידוע מי היה הקורבן הראשון מבין השניים, כיצד הגיב הקורבן השני, אם בכלל, כאשר על פי הממצאים השיסוף באמצעות הסכין היה בעוצמה רבה".

השופטת אף טענה כי לנוכח התיאורה עובדתי, קבעו השופטים שלא מדובר במעשה המתה אחד אלא בכמה מעשים אכזריים שנעשו תוך הפעלת כוח כנגד שני ילדיו של הנאשם.

"רצחתי את ילדיי"

לוי היה נשוי בעבר לאזרחית אמריקנית ולבני הזוג נולדו שני ילדים, ישי בן ה-12 ושרה נעמי בת ה-10. לאחר שהתגרשו, חזרה האישה לארה"ב יחד עם ילדיה, אך בהסכם פשרה עליו חתום בית משפט לענייני משפחה, נפסק כי לוי יוכל לראות את ילדיו פעמיים בשנה. הוא לא ויתר ועשה הכול כדי להשאיר את ילדיו ברשותו, אך בית המשפט לא הסכים.

נרצחו ע"י אביהם. ישי ושרה נעמי

המרחק הרב מילדיו, ומספר פעמים שבהם האם לא עמדה בהסדרי הביקורים שנקבעו הובילו לטענת בני משפחתו של לוי ופרקליטו עורך הדין רן אלון להופעת תסמינים של דיכאון אצלו. הם טענו בפני בית המשפט ובפני החוקרים שלוי אינו שפוי.

צוות החקירה עשה הכול כדי לאשש או להפריך את הטענה הזאת. בין היתר, אמר גורם בכיר שהיה מעורב בחקירה, כי ניסו לשלוח אותו לפסיכיאטר, אך הוא סירב שוב ושוב.

פסק הדין מתאר כיצד לוי רכש סכין חדה ואזיקונים טרם הגיעו ילדיו לארץ. משהגיעו, בילה איתם את אחר הצהריים בבית אביו ביישוב ישרש. לאחר הבילוי המשותף שכנע האב את ילדיו לכסות את עיניהם ולקשור את ידיהם. משעשו כך, הוריד אותם על ברכיהם ושיסף את גרונם.

בליל הרצח הוא הגיע ליומנאי של תחנת משטרת רמלה, כשידיו מגואלות בדם, ואמר: "באתי לכאן להסגיר את עצמי כי רצחתי את ילדי". למעט אותו משפט, לוי הסתגר ולא היה מוכן להשיב לשאלות החוקרים.

בסיום המשפט אמרה עורכת הדין אנה אבידוב מפרקליטות מחוז מרכז: "הנאשם זייף משחק כדי שיניחו לו לכבול את הידיים שלהם באזיקונים, לכסות את עיניים בבנדנות, הורה לילדלים לכרוע, ואז ניגש אליהם מאחור ורצח אותם באמת באכזריות יוצאת דופן. הנושא של קציבת העונש הוא לא רלוונטי לשלב הזה".