"רצו להרוג יהודי ולהפוך לשהידים"

שלושה קטינים בני 16 מג'אבל מוכאבר מואשמים בשורה של עבירות לאחר ששניים מהם ביצעו פיגוע דקירה לפני כחודש בשכונת ארמון הנציב בירושלים וחברם תכנן לבצע פיגוע דקירה נוסף. השניים שביצעו את הפיגוע בירושלים, דקרו ופצעו שתי קשישות בשנות ה-80 לחייהן

זירת הפיגוע, בחודש שעבר (תיעוד מבצעים מד"א)

כתב אישום הוגש הבוקר (שישי) לבית המשפט המחוזי לנוער ירושלים נגד שלושה קטינים בני 16, תושבי ג'אבל מוכאבר, בגין עבירות סיוע לאויב בזמן מלחמה, ניסיון רצח, נשיאת סכין ושיבוש מהלכי משפט ועבירות נוספות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, הקטינים קשרו קשר במשך מספר חודשים לבצע פיגוע דקירה, ממניעים אידיאולוגיים ועל רקע המצב הביטחוני השורר בירושלים, ואף הוציאו פיגוע דקירה אל הפועל במהלכו נפצעו שתי קשישות, בת 86 ובת 84. גם לאחר ביצוע הפיגוע, המשיכו הקטינים לתכנן פיגוע דקירה נוסף.

הם התכתבו בשיחה פרטית באמצעות פייסבוק וקשרו קשר לבצע יחד פיגוע דקירה, במטרה להרוג יהודי ולמות "מות קדושים". הם סיכמו את מועד ומקום המפגש ביניהם, ממנו יצאו לבצע את הפיגוע. לצורך כך קבעו כי יצטיידו בסכין וגרזן.

בבוקר יום הפיגוע, בדרכו למקום המפגש המתוכנן, פגש אחד הנאשמים בבן דודו, הנאשם אמר לו כי הוא יוצא לבצע פיגוע דקירה, מסר לו את מכשיר הטלפון הנייד שלו וביקש ממנו כי במידה והוא ימות ידאג למסור את מכשיר הטלפון למשפחתו.

זירת הפיגוע, בחודש שעבר (פעילות מבצעים מד"א)

אחד הנאשמים הביא עמו סכין וגרזן, והשלושה החליטו שרק שניים מהם ייטלו חלק בפיגוע ואילו הקטין השלישי ייצא לביצוע פיגוע דקירה באוטובוס, לאחר שהשניים האחרים יהפכו לשהידים.

סמוך לשעה 8:00 בבוקר הבחינו הנאשמים בקבוצה של נשים מבוגרות בעלות חזות יהודית צועדות בשביל הסמוך לטיילת ארמון הנציב, כאשר שתיים מהן צועדות מקדימה. במרחק מה מאחוריהן צעדו שתי מתלוננות נוספות, ובמרחק נוסף מאחור מתלוננת נוספת. הנאשמים סיכמו ביניהם כי ידקרו את המתלוננות אחת אחר השנייה.

הם שלפו את הסכין והגרזן שהחביאו בתיקם והתקרבו במהירות למתלוננת בת 84. הם תקפו אותה באמצעות הסכין והגרזן, בכוונה לגרום למותה וגרמו לה מספר דקירות בפלג גופה העליון וברגלה. אחר כך המשיכו בריצה לעבר המתלוננת בת ה-86, ותקפו אותה באמצעות הסכין והגרזן בכוונה לגרום למותה. יתר המתלוננות ששמעו את זעקות חברותיהן, נסו על נפשן, ושני הנאשמים נמלטו מהמקום.

סמוך לאחר ביצוע הפיגוע, פנה אליהם הקטין השלישי בפייסבוק וביקש לתכנן פיגוע דקירה נוסף במטרה להרוג יהודי. השניים קבעו לשוחח בעניין בימים הקרובים על מנת לקדם את תכנון הפיגוע. בהמשך מחקו הנאשמים את חשבונות הפייסבוק שלהם וכן כל התכתבות ביניהם בנושא, במטרה לשבש הליכי חקירה, למנוע ולהכשיל הליך שיפוטי.