הפרקליטות שוקלת להעמיד לדין את עו"ד נבות תל צור בחשד לשיבוש הליכי משפט

אחד מבכירי הפרקליטים הפליליים בישראל עלול לעמוד לדין - בכפוף לשימוע, בעקבות החשד שניסה להניא את שולה זקן מלחתום על עסקת הטיעון שהציעה לה הפרקליטות בפרשת הולילנד. תל צור הוקלט על ידי זקן ונשמע בהקלטה מפציר בה שלא לחתום על ההסכם. עו"ד תל צור בתגובה: "ההיפך הוא הנכון, סברתי שההסדר שהוצע לזקן סביר"

עו"ד נבות תל צור (פלאש 90, מיכל פטאל)

אחד מבכירי הפרקליטים בישראל יועמד לדין? הפרקליטות הודיעה היום (חמישי) לעורך הדין נבות תל צור, שייצג בעבר את ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, כי היא שוקלת להעמידו לדין בכפוף לשימוע בגין עברות של שיבוש הליכי משפט והדחה בעדות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעת משרד המשפטים נכתב כי "על פי החשד, עו"ד תל צור "פעל מטעמו של אולמרט לשם סיכול הסדר טיעון, שעמד להיכרת במהלך ניהול משפט הולילנד בין התביעה ובין שולה זקן, זאת כדי למנוע את הפיכתה של זקן לעדת תביעה נגד מר אולמרט, באופן אשר עלול היה לפגוע בו".

במסגרת זו, כך על פי החשדות המפורטים בהודעת הפרקליטות "נפגש תל צור עם זקן ובני משפחתה, בלא ידיעת סניגורה, ניסה להניא אותה מלחתום על הסדר הטיעון ולהשפיע על תוכן עדותה כעדת תביעה. בתום הפגישה אף הציע לה סיוע כספי מטעמו של מר אולמרט. בהמשך, אף הציע לזקן הכפלה של התמיכה הכלכלית שקיבלה עד אז וכן סיוע במימון סניגור פרטי, אם תחליט שלא להמשיך להיות מיוצגת ע"י עורך דינה דאז".

במהלך השיחות היא הקליטה אותו והוא נשמע מפציר בה לא לחתום על הסדר הטיעון שהוצעה לה מהפרקליטות. לפני כשנתיים, נחקר עו"ד תל צור באזהרה למשך שעות עקב השיחה עם זקן . בזמן המפגש עם זקן, שימש עו"ד תל צור פרקליטו של דני דנקנר - אחד הנאשמים בפרשת הולילנד המרצה כיום עונש מאסר.

עו"ד תל צור בתגובה: "ההיפך הוא הנכון, סברתי שההסדר שהוצע לזקן סביר"

"אני עורך דין וסניגור מזה 30 שנה ויודע היטב את הגבול בין מותר לאסור בייעוץ לנאשם בהליך פלילי" , מסר בתגובה עו"ד תל צור. "אני חולק על עמדת הפרקליטות לפיה שיבשתי כביכול הליכי משפט וכמוני חושבים עורכי דין וסניגורים בכירים רבים וכן פרקליטים ושופטים בדימוס, שראו את מלוא חומר הראיות ומשוכנעים שלא ביצעתי עבירה כלשהי. שולה זקן היא שפנתה אליי לצורך התייעצות ואני ייעצתי לה על פי מיטב הבנתי, על פי הנתונים שהניחה בפניי, משיקולים מקצועיים וענייניים, כאשר טובתה לנגד עיניי".

שוחח עם זקן בשליחות אולמרט? (פלאש 90, קובי גדעון)

עוד מוסיף עו"ד תל צור כי "במסגרת השיחות, שהוקלטו ללא ידיעתי, לא רק שלא ניסיתי להניא את גברת זקן מלחתום על הסדר הטיעון ולא הבטחתי לה דבר כנגד אי חתימתה, אלא ההיפך הוא הנכון: הבעתי בפניה את עמדתי שמדובר בהסדר סביר מבחינתה, אם כי ניתן היה לדעתי לשפר את תנאיו. הבהרתי לה במפורש שיש להפריד בין ההתלבטות שלה בנושא הסדר הטיעון לבין הסיוע שהיא מצפה לקבל מאולמרט".

"ההחלטה אם לחתום על הסדר הטיעון הייתה ונותרה לאורך כל הדרך החלטה אישית ועצמאית של שולה זקן, אשר נועצה בנושא זה גם עם עורכי דינה", הוסיף עו"ד תל צור. "אני מקווה שבתום השימוע שייערך תתקבל עמדתי, טיוטת כתב האישום תיגנז, ולא יהיה צורך לנהל בעניין זה משפט".