הסדר טיעון באסון הקריסה בעכו

פרסום ראשון: 3 נאשמים בהשלכת בקבוק תבערה לעבר בניין בעכו – שהוביל לפיצוץ בלון גז ולמותם של 5 דיירים – יואשמו בהריגה ובניסיון הריגה ולא ברצח. משפחות הקורבנות זועמות: "חפים מפשע נרצחו"

קריסת הבניין בעכו (חדשות 2)

הסדר טיעון בקריסת הבניין בעכו: פרקליטיהם של שלושת הנאשמים, עורכי הדין באסל פלאח ויניב אביטן, הגיעו להסכם עם הפרקליטות לפיו הנאשמים יודו במעשים - השלכת בקבוק תבערה לעבר בניין - אך לא יורשעו ברצח.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

שלושת הנאשמים הגיעו בפברואר 2014 על מנת להוריד אנטנה סלולרית שהייתה על גג הבניין: הם השליכו בקבוק תבערה, דבר שגרם לפיצוץ בלוני גז ולקריסתו של הבניין. כתוצאה מכך נהרגו חמישה דיירים שמתגוררים באותו בניין ו-11 נפצעו.

ההרוגים באסון: מוחמד באדר (בן 43) וחנאן באדר (בת 38) ושלושה מבני משפחת סרחאן - נ'גאח בת ה-51, ראיק בן ה-55 ובנם נאסר אל-דין, כבן 8. לבני הזוג סרחאן, שנהרגו יחד עם בנם, יש בת נוספת, עימראד שמה, שרק היא שרדה את הפיצוץ.

"לא התכוונו לפגוע"

על פי ההסדר שהושג, יורד סעיף הרצח שיוחס לשלושה ובמקום זה הם יורשעו בהריגה וסיוע להריגה. הפרקליטות תבקש לשלוח את אחד הנאשמים ל-16 שנה ואת שני האחרים, שמואשמים בסיוע להריגה, לשמונה שנות מאסר. 

אחד הנאשמים אמר לחדשות 2 Online: "לא הייתה לנו שום כוונה לפגוע באנשים, אנחנו משתתפים בצערן של המשפחות".

עורכי הדין פלאח ואביטן

 
עורך הדין באסל פלאח, שמייצג את אחד הנאשמים, הוסיף: "אני חושב שההסדר הזה מתאים, במיוחד אחרי שהוכחנו שלא הייתה שום כוונה לנאשמים להרוג אנשים. הייתה אנטנה סלולרית שרצו להוריד אבל הם לא העלו בדעתם שהדבר יוביל לקריסת בניין ולמותם של אנשים חפים מפשע".

הפרקליט יניב אביטן ציין: "אנחנו מרוצים מההסדר ומודים לבית המשפט שאישר את הסדר הטיעון".

רק בת אחת שרדה

בדיונים נכחו גם משפחות הקורבנות: חלקם הביעו אי שביעות רצון מההסדר. אחד מהם אמר לחדשות 2: "חמישה אנשים חפים מפשע נרצחו, ובסופו של דבר הרוצחים נאשמים רק בהריגה".

"חמישה חפים מפשע נרצחו" (חדשות 2)