מנדלבליט ואלשיך נפגשו: "ההודעה על נתניהו - לא ראויה לפרסום"

לאחר הפרסומים על עימות בין השניים, נפגשו היועמ"ש והמפכ"ל ופרסמו הודעה משותפת. אלשיך ציין כי סבר שלא ראוי לפרסם בציבור את החשדות נגד רעיית רה"מ. "השיח בין המפכ"ל לבין היועץ המשפטי לממשלה הוא ישיר ופורה", ציינו השניים

מנדלבליט ואלשיך

על רקע ההודעה על סיום החקירה בפרשת מעונות ראש הממשלה שעוררה סערה, הודיעו היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ומפכ"ל המשטרה רוני אלשיך כי הפרסומים בנוגע לעימות שהתפתח הינם בגדר ניסיון לסכסך ביניהם. "הניסיונות לתקוע טריז בין המפכ"ל לבין היועמ"ש והם בגדר ניסיון לפגוע בשלטון החוק", נכתב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעה משותפת שהוציאו השניים נכתב כי "לאחר העברת העמדה בעניין הפרשה, סבר המפכ"ל אלשיך שלא ראוי לפרסמה בציבור ולהפוך את הדיון המשפטי-מקצועי לדיון ציבורי, ולכן הנחה להיצמד בהודעה לתקשורת, לניסוח מצומצם שאינו מפרט את העמדה לפרטיה".

"השיח בין המפכ"ל לבין היועץ המשפטי לממשלה הוא ישיר ופורה ומתוך כבוד הדדי, והבנה מלאה של חלוקת האחריות בין המערכות השונות, כמו גם חשיבות השת"פ ההדוק ביניהן".

שרה נתניהו בבית המשפט (ארכיון) (פלאש 90, יונתן סינדל)

הודעתם של השניים באה בעקבות המחלוקת בין המפכ"ל ליועץ המשפטי בשל ההחלטה לפרסם ההודעה החלקית שפורסמה על סיום חקירת פרשת מעונות ראש הממשלה, בה לא הוזכרו שמות החשודים - בהם שרה נתניהו - ולא ההמלצה להעמיד אותה לדין. ההודעה יצאה בהוראת המפכ"ל בלי "השורה התחתונה", למרות שהיועץ המשפטי לממשלה ניסה למנוע את פרסום ההודעה. כך התנהלו השיחות ביניהן, לפני ואחרי מיצוי החקירה.

כבר לפני כשבועיים התקיימו מספר שיחות בנושא בין המפכ"ל אלשיך לבין היועץ מנדלבליט. אלשיך, שהודיע בחודשים האחרונים כי יפעל לכך שהמשטרה לא תפרסם המלצות אלא רק "הודעה יבשה" על סיום החקירה.

למרות הסערה שעוררה ההודעה המרוככת, אלשיך נותר איתן בדעתו לא לפרסם המלצות מחקירות שהמשטרה מנהלת מעתה ואילך - ולבכירי המשטרה הובהר כי מדובר בקביעה חד משמעית של אלשיך.