מעונות רה"מ: גם גיא אליהו יפוצה

אליהו, עובד לשעבר במעון ראש הממשלה שתבע בשל "תנאי העסקה פוגעניים", יקבל מהמדינה ומהחברה החיצונית שהעסיקה אותו כ-120 אלף שקלים. פרקליטתו, עו"ד נעמי לנדאו: "קוראת שוב לגברת שרה נתניהו לשנות את דרכיה"

הפסד נוסף למדינה בתביעה של עובדי מעון ראש הממשלה בתקופת כהונת נתניהו: בית הדין לעבודה פסק היום (שלישי) לטובת גיא אליהו, עובד לשעבר במעון ראש הממשלה, שתבע את משרד רה"מ. השופטת דיתה פרוז'ינין, שפסקה גם לטובת אב הבית לשעבר מני נפתלי, הורתה על פיצויים לאליהו בסך של כ-120 אלף שקלים. בתחילת השבוע קבע בית הדין לעבודה כי שרה נתניהו לא תוכל לערער על ההחלטה לפצות את מני נפתלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאליהו נפסקו כ-30 אלף שקלים מחברת קלינור דרכה הועסק בעבר, 65 אלף שקלים מהמדינה בשל "עוגמת נפש" ו-25 אלף שקלים נוספים כפיצוי על הפרת חוקי שעות עבודה ומנוחה. כמו כן, המדינה וחברת קלינור ישלמו את הוצאותיו של התובע אליהו - כ-12 אלף שקלים - תוך 30 יום.

אליהו ציין כי "העבודה במעון הייתה בלתי נסבלת וגברת נתניהו נזפה בו לא אחת". על המקרים בהם התבקש אליהו לחזור למעון על מנת לומר לילה טוב לרעיית ראש הממשלה או לתת בפניה דין וחשבון, קבעה השופטת: "מדובר בדרישות בלתי סבירות ומשפילות, שאינן מתחשבות בזכותו של העובד הן ליחס של כבוד והן לזכותו לעבוד בשעות סבירות".

"יש לקבל במלואה את טענת התובע כי היה חשוף להעסקה פוגענית במעון, אשר באה לידי ביטוי בנזיפות, צעקות, השפלות, דרישות מוגזמות ואף בלתי סבירות. שררה במעון בתקופת עבודתו אווירה של פחד, והוא נדרש לעבוד שעות רבות מאוד שאינן מתיישבות עם החוק", סיכמה השופטת.

עו"ד יוסי כהן, בא כוחה של משפחת נתניהו, מסר בתגובה: ״היחס הפוגעני האמיתי הוא של השופטת פרוז׳ינין שכצפוי התעלמה שוב באופן בוטה ומוטה מעדותה של הגברת נתניהו. המשפט נוהל באופן חד צדדי ולא התאפשר לגברת נתניהו להביא עדים שיפריכו את טענותיו השקריות והמרושעות של גיא אליהו. בכוונתנו לערער על פסק דין שגוי ומוטה זה״.

עו"ד נעמי לנדאו, המייצגת את גיא אליהו, אמרה: "גיא אליהו ומני נפתלי הם גיבורים. הם עמדו בגבורה נגד כוחות רשע חזקים, ששמו להם למטרה לחסלם, לא לפני שפגעו אנושות בזכויותיהם כעובדים. את הכשרתי כעורכת דין קיבלתי כבר לפני הרבה שנים וייצגתי אינספור עובדים. מעולם לא נתקלתי במעסיק מרושע כל כך, שניהל מלחמת חורמה אלימה ואומללה כל כך נגד עובדים פשוטים, שכל חטאם היה שביקשו למצות את זכויותיהם כעובדים".

לנדאו הוסיפה: "אני לא מתייאשת, וקוראת שוב לגברת שרה נתניהו לשנות את דרכיה. הגיע הזמן להפסיק לעשות צחוק מכל עם ישראל. הגיע הזמן, גברת נתניהו, שתסתכלי במראה. את עדיין יכולה לשנות את הדרך שבה ההיסטוריה תשפוט. זה בידייך. את חייבת לעשות שינוי, למענך ולמען כלל העובדים בישראל".