ההודעה המרוככת על חקירת מעונות ראש הממשלה: השיחה הקשה בין המפכ"ל ליועמ"ש

בשבוע שקדם להחלטת המשטרה לא לפרסם באופן רשמי את ההמלצות נגד שרה נתניהו, שוחח היועץ המשפטי עם המפכ"ל וניסה לשנות את דעתו: "כך או כך זה ידלוף". מקורבי מנדלבליט טוענים: היועץ התנגד בתוקף להודעה. כל הפרטים

העימות - וההסכמות (פלאש 90, יהונתן סינדל, הדס פרוש)

המחלוקת בין המפכ"ל ליועץ המשפטי נמשכת - והמפכ"ל מסרב לשנות את עמדתו: ההודעה החלקית שפורסמה אתמול (ראשון) על סיום חקירת פרשת מעונות ראש הממשלה, בה לא הוזכרו שמות החשודים - בהם שרה נתניהו - ולא ההמלצה להעמיד אותה לדין. ההודעה יצאה בהוראת המפכ"ל בלי "השורה התחתונה", למרות שהיועץ המשפטי לממשלה ניסה למנוע את פרסום ההודעה. כך התנהלו השיחות ביניהן, לפני ואחרי מיצוי החקירה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כבר בשבוע שעבר החלו מספר שיחות בנושא בין המפכ"ל אלשיך לבין היועץ מנדלבליט. אלשיך, שהודיע בחודשים האחרונים כי יפעל לכך שהמשטרה לא תפרסם המלצות אלא רק "הודעה יבשה" על סיום החקירה.

למרות הסערה שעוררה ההודעה המרוככת, אלשיך נותר איתן בדעתו לא לפרסם המלצות מחקירות שהמשטרה מנהלת מעתה ואילך - ולבכירי המשטרה הובהר כי מדובר בקביעה חד משמעית של אלשיך.

אתמול בבוקר שוחחו השניים ומנדלבליט אמר לאלשיך: "אני מציע שאם אתה מעביר את תיק החקירה עם ההמלצה, תוציא את זה לתקשורת". כשאלשיך שאל מדוע, השיב לו היועמ"ש: "כי כך או כך הסיפור וההמלצות ידלפו".

אלשיך ענה לו: "ככל שאתה לא מנחה אותי אחרת, אני נשאר איתן בדעתי". מנדלבליט סיכם: "אני מכבד את החלטתך, אבל זה ימשוך אש".

בלילה מנדלבליט התקשר שוב למפכ"ל, בעקבות הסערה התקשורתית שעורר הפרסום, ואמר לו: "אני חושב שטעית אבל מכבד את עמדתך". עם זאת, מקורבי מנדלבליט טוענים כי כאשר הונח לפניו הנוסח ה"אנמי", הוא אמר לאלשיך כי הודעה זו אינה מקובלת עליו והוא אינו מוכן לאשר אותה.

המקורבים הוסיפו כי מנדלבליט ניסה לעצור את פרסומה של ההודעה, אך זה כבר היה מאוחר מדי. עם זאת, אלשיך ומנדלבליט הגיעו להבנה בנוגע למקרים הבאים: שני הצדדים מסכימים שעל המשטרה לחדול מקביעת המלצות, והקימו צוות משותף לצורך כך. יש לציין כי בשבוע שעבר המשטרה עדיין פרסמה המלצות, למשל במקרה של חקירת החשד להטרדות מיניות מצד השחקן משה איבגי.