אישום: הטביעה את אמה בערב החג

בת 47 מתל אביב נאשמת כי רצחה את אמה בחודש שעבר, לאחר שהטביעה אותה בכוונה תחילה באמבטיה בביתה. לפי כתב האישום, האישה אף הפריעה לכוחות הביטחון בעת שפעלו להחייאת האם כשאיימה להשליך עליהם כוס זכוכית

רצחה - והפריעה לכוחות ההצלה (ארכיון) (דוברות מד"א)

כתב אישום בגין רצח הוגש היום (חמישי) נגד אישה בת 47, הנאשמת כי רצחה את אמה באפריל האחרון, בערב החג השני של פסח. מכתב האישום עולה כי האם, בשנות ה-60 לחייה, סבלה משלל בעיות רפואיות, בהן לחץ דם גבוה, סוכרת, ורטיגו וחרדות נפשיות - דבר אליו הנאשמת הייתה מודעת.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, הנאשמת שהתה עם אמה באפריל האחרון כשהתפתח בין השתיים ויכוח צעקני. במהלך הוויכוח תקפה הנאשמת את אמה, דרשה ממנה להיות בשקט ונעלה את דלת הדירה, כשהיא לא מאפשרת לאם לצאת ממנה. ידיד של הנאשמת הזעיק כוחות משטרה למקום לאחר שבשיחה טלפונית עמה הבין כי היא מסכנת את האם.

כשהגיעו כוחות המשטרה למקום, דרשה הנאשמת מאמה להיות בשקט - וכשלא נענתה לדרישה, משכה אותה לחדר האמבטיה, שם השתיים נפלו לרצפה. הנאשמת השתמשה במגבת כדי לסתום את פיה של המנוחה עד שהתעלפה, ואז הכניסה אותה למקלחון ופתחה את זרם המים, כשפיה ואפה של המנוחה טבולים בתוך המים. בשלב זה נמלטה מהמקום דרך החלון, ולאחר שהשכנים סירבו להכניס אותה לדירתם נותרה על הגג.

הנאשמת סירבה לפתוח לכוחות המשטרה את דלת הדירה מחשש שהדבר יוביל לאשפוזה במחלקה לבריאות הנפש. גם לאחר שפרצו פנימה, איימה להשליך עליהם כוס זכוכית והפריעה להם במלאכת הגשת העזרה הראשונה, שאף הופסק לזמן קצר. האם הובהלה לבית החולים איכילוב בעיר, אך למחרת בבוקר נקבע מותה.

התביעה מבקשת כעת להורות על מעצר של הנאשמת עד תום ההליכים נגדה. בנוסף, התביעה מבקשת מבית המשפט להורות על עריכת חוות דעת פסיכיאטרית לנאשמת במטרה לבחון מה הייתה כשירותה בעת ביצוע המעשה וכן יכולתה לעמוד לדין בגין המעשים.