בנו של הנרצח בפיגוע הדריסה תובע את חברת בזק

באוקטובר האחרון נרצח הרב ישעיהו קרישבסקי בפיגוע דריסה בשכונת גאולה בירושלים. המחבל הדורס עבד כטכנאי בבזק ואת הפיגוע - ביצע בעזרת רכב של החברה. כעת תובע בנו של הנרצח את בזק בטענה כי המשיכו את העסקתו של המחבל, למרות שהביע בעבר תמיכה בטרור

שניאור קרישבסקי, שאביו ישעיהו נרצח בפיגוע בירושלים באוקטובר האחרון, החליט להטיל  על חברת בזק את האחריות להעסקת המחבל, עלא אבו ג'מל , למרות שהביע תמיכה בפיגועי התאבדות כבר שנה לפני שיצא לבצע אחד בעצמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפיגוע הרצחני התרחש לפני כחצי שנה, אז דרס עלא אבו ג'מל, עובד בזק, עם רכבו אנשים שחיכו בתחנה ברחוב מלכי ישראל בירושלים. לאחר שהרכב נעצר בתחנת האוטובוס, הסתער המחבל עם סכין קצבים ותקף את אותם אנשים.

הרכב הדורס השייך לחברת בזק (הלל מאיר - TPS)

בפיגוע הקשה נרצח הרב ישעיהו קרישבסקי ושניים נוספים נפצעו. בעקבות הפיגוע, החליט בנו של הרב קרישבסקי להגיש באמצעות עורכי הדין הראל אשוואל ושרון גושן לבית המשפט השלום בראשון לציון תביעה נגד חברת בזק, בדרישה לפיצויים בגין נזקי גוף.

ישעיהו קרישבסקי ז"ל שנהרג בפיגוע (שמואל דריי, כיכר השבת)

על פי טענת הבן ועורכי דינו, שנה לפני הפיגוע התראיין עלא אבו ג'מל לכלי תקשורת והתבטא ברשתות החברתיות בשבחו של בן דוד שלו שביצע את הטבח בבית הכנסת "קהילת בני תורה" בשכונת הר נוף בירושלים. לטענתם, כבר אז הייתה חברת בזק צריכה להפסיק את עבודתו. סכום התביעה לא מפורסם בתביעות מסוג זה, אבל בהחלט יכול להגיע למאות אלפי שקלים.

מחברת בזק נמסר בתגובה: "בזק הביעה זעזוע עמוק בעקבות הפיגוע בירושלים ברחוב מלכי ישראל, ומפעילותו החבלנית של עובד החברה. יש להדגיש כי החברה לא היתה מודעת ולא הכירה כלל את הריאיון שהעניק המחבל לכלי התקשורת לפני הפיגוע. מעבר לכך, לא נראה כל סימן מוקדם אשר יכול היה להעיד מראש על פעילותו החבלנית הנפשעת. יש לציין כי בעניינים מסוג זה בזק מקבלת הנחיות מגורמי הביטחון ופועלת עלפיהן".