מנדלבליט: לא אהסס לפתוח בחקירה‎

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט נשא דברים בכנס בתל אביב זמן קצר אחרי פרסום דוח המבקר בנוגע לפרשת "ביביטורס". הוא הדגיש כי לא יהסס לפתוח בחקירה וכי אישר למשטרה "לחקור מספר פרשות רגישות"

"לא אהסס להעמיד לדין, יש חקירות שהציבור לא מודע להן": בנאום שנשא הערב (שלישי) בכנס השקת ועדת הפרקליטים בלשכת עורכי הדין, חשף היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, כי המשטרה חוקרת פרשות שהציבור לא מודע להן.


 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כשנכנסתי לתפקיד, אישרתי למשטרה לחקור פרשות רגישות - על חלקן שמעתם ועל חלקן לא", הבהיר. "האצבע לא קלה ההדק", הבהיר מנדלבליט. "ככל שחומר הראיות יצדיק זאת, לא אהסס להעמיד לדין".

"החלטה לאשר פתיחה בחקירה מתקבלת מתוך שיקול דעת מעמיק, ובהיוועצות עם הגורמים הרלוונטיים בפרקליטות המדינה ובמשטרה, לאחר שמשטרת ישראל מציגה בפניי את החשדות ומניחה בפניי תשתית עובדתית ראשונית, שאני משתכנע כי היא מגלה חשד סביר לביצוע עבירה", חידד היועמ"ש.   

על דוח ביביטורס: "נבחן את הדברים ללא עיכוב ובמקצועיות"

על דוח מבקר המדינה העוסק בפרשת הנסיעות של ראש הממשלה נתניהו ובני משפחתו שפורסם היום אמר היועץ: "מאז כניסתי לתפקיד ביקשתי זמן כדי לבחון את החומרים הקשורים לנושא זה. את הדברים יש לבחון ללא עיכוב תוך שיקול דעת ומקצועיות. השיקול הוא ענייני, כך אפעל. מטבע הדברים, לא אוכל לפרט בדבר טיב החומר שהתקבל מהמבקר ומשמעותו המשפטית, והדברים יאמרו בקול ברור לאחר שנסיים לבחון את הדברים באופן מקצועי וענייני".

בדבריו התייחס מנדלבליט לביקורת שהושמעה על היועמ"ש הקודם, עו"ד יהודה וינשטיין, על רקע פרסום דוח ביביטורס: "במהלך היום, בשעות האחרונות, שמעתי בתקשורת התבטאויות שונות לא מכובדות ביחס לטיפול בחומר זה על-ידי קודמי בתפקיד, עו"ד יהודה וינשטיין. אני דוחה בכל תוקף התבטאויות אלו, שאין להן מקום בשיח הציבורי".