מדריך הטיולים יפצה מטיילת שנפצעה

נ' ובעלה יצאו לטיול בטורקיה בהנחיית מדריך הטיולים ספי בן יוסף כאשר נתקעו באחד מהקניונים בציר ההליכה, שלא הותאם למצבם הפיזי - בניגוד למובטח. בזמן שחולצו, הידרדר סלע שהפיל אחד המטיילים ופגע בנ'. בעקבות הפגיעה נאלצה נ' לפרוש מעבודתה וסובלת מנכות פיזית ונפשית. אתמול קבע בית המשפט כי בן יוסף יפצה את נ'

בן יוסף. ישלם פיצויים

מדריך טיולים יפצה ב-300 אלף שקלים מטיילת שנפצעה ברגלה בעת טיול שאירגן בטורקיה - כך קבע אתמול (שני) בית משפט השלום בתל אביב. מפסק הדין עולה כי המדריך, ספי בן יוסף, "הוביל קבוצת מטיילים מבוגרים במסלול מורכב ללא הכנה נדרשת".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המטיילת נ' ובעלה הצטרפו לטיול שארגן מדריך הטיולים הוותיק לאחר שהובטח להם שהטיול יארך זמן קצר בלבד ומתאים לגילם ומצבם הגופני של המטיילים. בפועל, הטיול ארך זמן רב והמטיילים נדרשו לעבור דרך מעברי מים מורכבים ומאתגרים.

לאחר מספר שעות, החליט בן יוסף לחלץ את נ' ובעלה, יחד עם המטיילים המבוגרים, ממסלול הטיול. בזמן החילוץ התדרדר סלע אל עבר נ', פגע בה בחוזקה והפיל אותה אחורנית. נ' העידה כי הסלע העיף אותה על עץ שמנע נפילתה לתהום. "לא היה לי צל של ספק שאמות ולא אשרוד את הטיול הזה", סיפרה.

עו"ד בנו גליקמן. ביהמ"ש קיבל את טענותיו

לדברי נ', הפגיעה גרמה לפציעה בקרסול, צלעות ובגב, עד כדי כך שנקבעו לה אחוזי נכות בגובה של 5%. כשלוש שנים לאחר התאונה, בשל מצבה הבריאותי והנפשי נאלצה נ' לפרוש מעבודתה. בית המשפט קיבל את הטענות של עורך דינה של המטיילת, עו"ד בנו גליקמן, והורה לבן יוסף לשלם לנ' את הפיצויים הנרחבים.

מספי בן יוסף נמסר בתגובה: "אני לא שמח על פסק הדין, אך כמובן שאני מכבד את החלטת בית המשפט ולכן נשאר באי-שמחתי. מבחינתי התהליך עדיין לא תם, ואני מתכוון לערער על ההחלטה".