רצח את ילדיו כדי לנקום בגרושתו

בית המשפט הרשיע את אבי לוי ברצח, לאחר שלפני כשנתיים שיסף את גרונותיהם של שני ילדיו בני ה-12 וה-10 שהגיעו מארה"ב לבקרו. לוי ניסה לטעון לאי שפיות אך בית המשפט דחה את טענתו. פסק הדין מתאר את התכנון הקר והביצוע המצמרר של הרצח הנוראי

נמצא אשם ברצח ילדיו. לוי

בית המשפט המחוזי בלוד הרשיע היום (שני) את אבי לוי בגין רצח שני ילדיו לפני כשנתיים, כשהגיעו מחו"ל לבקרו. השופטים לא השתכנעו מטענותיו כי הוא אינו שפוי, וקבעו שתכנן את הרצח מראש כדי לנקום בגרושתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לוי היה נשוי בעבר לאזרחית אמריקנית ולבני הזוג נולדו שני ילדים, ישי בן ה-12 ושרה נעמי בת ה-10. לאחר שהתגרשו, חזרה האישה לארה"ב יחד עם ילדיה, אך בהסכם פשרה עליו חתום בית משפט לענייני משפחה, נפסק כי לוי יוכל לראות את ילדיו פעמיים בשנה. הוא לא ויתר ועשה הכול כדי להשאיר את ילדיו ברשותו, אך בית המשפט לא הסכים.

נרצחו ע"י אביהם. ישי ושרה נעמי

המרחק הרב מילדיו, ומספר פעמים שבהם האם לא עמדה בהסדרי הביקורים שנקבעו הובילו לטענת בני משפחתו של לוי ופרקליטו עורך הדין רן אלון להופעת תסמינים של דיכאון אצלו. הם טענו בפני בית המשפט ובפני החוקרים שלוי אינו שפוי.

צוות החקירה עשה הכול כדי לאשש או להפריך את הטענה הזאת. בין היתר, אמר גורם בכיר שהיה מעורב בחקירה, כי ניסו לשלוח אותו לפסיכיאטר, אך הוא סירב שוב ושוב.

פסק הדין מתאר כיצד לוי רכש סכין חדה ואזיקונים טרם הגיעו ילדיו לארץ. משהגיעו, בילה איתם את אחר הצהריים בבית אביו ביישוב ישרש. לאחר הבילוי המשותף שכנע האב את ילדיו לכסות את עיניהם ולקשור את ידיהם. משעשו כך, הוריד אותם על ברכיהם ושיסף את גרונם.

בליל הרצח הוא הגיע ליומנאי של תחנת משטרת רמלה, כשידיו מגואלות בדם, ואמר: "באתי לכאן להסגיר את עצמי כי רצחתי את ילדי". למעט אותו משפט, לוי הסתגר ולא היה מוכן להשיב לשאלות החוקרים.