"אין שום יסוד לעבירה של הריגה"

במענה לכתב האישום שהוגש נגדו טען אלאור אזריה, החייל שירה במחבל מנוטרל בחברון, כי הוא כופר באשמה. אחד השופטים, שנטען כי יש לו היכרות קרובה עם אחד מעדי התביעה המרכזיים, הוחלף

אלאור אזריה בבית הדין (עזרי עמרם, חדשות 2)

לאחר ששונה הרכב השופטים במשפטו של אלאור אזריה, החייל שירה במחבל מנוטרל בחברון, הבוקר (שני) הוא הגיב לכתב האישום שהוגש נגדו בגין הריגה וכפר באשמה. הדיון בבית הדין הצבאי ביפו נדחה לשעה 14:00 בצהריים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השופטת, סא"ל מאיה הלר, נענתה לבקשת צוות ההגנה של החייל לנהל את המשפט בהליך מואץ. עוד לפני כן היא הסכימה לבקשת ההגנה להחליף את אחד השופטים, סא"ל יוגב יפרח, בטענה שהוא חבר של אחד מהעדים המרכזיים של התביעה. השופטת החליפה אותו בקצין אחר, סא"ל ירון סיטבון.

עורכי דינו של אזריה - אילן כץ, אייל בסרגליק ובנימין מלכא - אמרו הבוקר כי "התביעה הצבאית צריכה לקבל החלטות, לא מתוך כוונה לרצות את מי שעומד בראש המערכת, אלא מתוך בחינה אמיתי של החומר. אנחנו אומרים באחריות: גם אם יעשו 80 אלף סיבובים על החומר הזה, אין יסוד לעבירה של הריגה".

הבקשה לפסול את השופט יפרח, בטענה כי קיימת היכרות בינו לבין מח"ט חברון אל"מ יריב בן עזרא שמשמש עד תביעה, פורסמה לראשונה בשבוע שעבר בחדשות 2. לדברי פרקליטיו של אזריה, אל"מ בן עזרא הוא עד מרכזי בתיק וחקירתו תהיה "ארוכה, מרכזית וקריטית".