הרכב השופטים במשפט החייל היורה ישונה

פרקליטיו של אלאור אזריה, החייל שנאשם בהריגת מחבל מנוטרל, עתרו בבקשה לפסול את אחד השופטים בתיק בשל חברותו עם עד תביעה – מח"ט חברון. ראשת הרכב השופטים החליטה לקבל את בקשת ההגנה, שטענה כי מח"ט חברון הוא עד מרכזי בתיק

אלאור אזריה בבית הדין (עזרי עמרם, חדשות 2)

שופטת בית הדין הצבאי אל"מ מאיה הלר החליטה לקבל את בקשת צוות ההגנה של החייל אלאור אזריה ולשנות את הרכב השופטים בתיק. ההחלטה התקבלה בעקבות היכרות בין אחד השופטים לבין מח"ט חברון, שמשמש עד תביעה. הבקשה לפסול את השופט פורסמה לראשונה בשבוע שעבר בחדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרקליטיו של אזריה, שנאשם בהריגה לאחר שירה במחבל מנוטרל בחברון, טענו כי יש לפסול את השופט, סא"ל יוגב יפרח, בשל חברותו עם מח"ט חברון, אל"מ יריב בן עזרא. לדבריהם אל"מ בן עזרא הוא עד מרכזי בתיק וחקירתו תהיה "ארוכה, מרכזית וקריטית".

"ההגנה סבורה, נוכח מראית פני הצדק, והיות ומדובר בתיק רגיש ביותר בעל סיקור תקשורתי רב כי נוכח קשרי החברות בין אל"מ יריב בן עזרא לבין כבוד השופט הצבאי סא"ל יוגב יפרח, אין זה יהיה נכון ומראית פני הצדק לא תיעשה ככל שכבוד השופט יפרח יישב בדין".

השופטת הלר קיבלה כאמור את טענת ההגנה וציינה כי החליטה לשנות את הרכב השופטים, אך בשלב זה לא ברור האם ההרכב כולו ישונה או שיסתפקו בהחלפתו של סא"ל יפרח. כך או כך, סא"ל יפרח לא יישב מחר בכס השיפוט בדיון בעניינו של אזריה.