"אנס את בנות משפחתו מאות פעמים"

רב מוכר נאשם כי תקף מינית 3 אחיות, בנות משפחתו, מאות פעמים במשך שנים ארוכות. מכתב האישום עולה כי תוך ניצול מעמדו ותוך הבאת אסמכתאות הלכתיות שקריות שכנע את הנשים לבצע מעשים מיניים בניגוד לרצונן, כשבאחד המקרים החל בכך כבר כשהייתה בת 6 בלבד

מאות תקיפות מיניות לאורך שנים (אילוסטרצי (חדשות 2)

רב ומשגיח בישיבה בירושלים מואשם בכך שאנס את בנות משפחתו מאות פעמים במשך שנים ארוכות. מכתב האישום החמור שהוגש נגדו היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בעיר על ידי פרקליטות ירושלים מתואר כיצד תקף אותן החל מהתקופה בה אחת מהן הייתה בת שש בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הנאשם ניצל את גילה הרך של א' וכן את מעמדו המשפחתי והתורני הנחשב והמכובד בקהילה ובעיני משפחתה של א'", נכתב בכתב האישום, "הנאשם ניצל את עובדת היותו תומך כלכלי במשפחתה תוך העצמת תחושת התלות והחובה של א' כלפיו. ככל שהלכה ובגרה, הוסיף הנאשם והשתמש כלפי א', בנוסף לכל אלה, בשורה של מצגי מרמה, כזבים ומניפולציות, לרבות אסמכתאות הלכתיות לכאורה לפיהם המעשים המיניים לא רק שאינם אסורים אלא אף מהווים קיום מצווה, טענות כי המעשים המיניים הם מרפא למחלותיו וכי בריאותו ואף חייו תלויים בכך".

"על מנת להשיג את שיתוף הפעולה המלא של א', וכדי להעצים את תחושת החובה והתלות שלה כלפיו, נהג הנאשם, לאחר שביצע בא' את המעשים המיניים שתוארו לעיל, לתת בידה סכום כסף של כמה מאות שקלים בכל פעם, שתעבירם בסתר לידי הוריה אשר סבלו מקשיים כלכליים", מפורט בכתב האישום, "הנאשם נתן לא' להבין כי מתן הסיוע הכספי החיוני להוריה קשור לשיתוף הפעולה ולהיענותה למעשיו המיניים בגופה".

לפי כתב האישום, "על מנת להעצים בא' את רגשות אסירות התודה, החובה והתלות כלפיו, סיפר לא' בהזדמנויות רבות על חובות כספיים שהוא מכסה לאביה וכמה הוא עוזר לו". המעשים נמשכו במשך שנים ארוכות, גם לאחר שא' נישאה ואף הפכה לאם. "הנאשם השיג שליטה על א' באופן ששלל ממנה יכולת ליתן הסכמה חופשית, להתנגד למעשיו ולהבין את טיבם ומשמעותם האמיתיים", מוסבר בכתב האישום, "וכן שלל מא' כל יכולת להבחין בכזבים הרבים ובמצגי השווא אשר בהם הצדיק ועטף את מעשיו המיניים כלפיה".

תקף את כל שלוש האחיות

את ב', אחותה של א', התחיל הרב לתקוף מינית לאחר שנישאה. "הנאשם אמר לב' כי לאחר נישואיה קיבלה הדרכה מוטעית, וכי הגיע על מנת לתת לה הדרכה נכונה לחיי נישואין והסביר שהדבר נעשה על דעת בעלה. הנאשם הוסיף ואמר לב' כי היא סובלת מבעיה של עצבים, וכי בעיה זו פוגעת בחיי משפחתה", מוסבר בכתב האישום, "הנאשם הסביר לב' כי בכוונתו לטפל בבעיה זו, כשבין היתר הטיפול כלל מעשים מיניים שנועדו ללמד את ב' להירגע".

לפי כתב האישום, "ב' הסבירה לנאשם כי היא מעדיפה שהטיפול ב'בעיה' שלה ייעשה על ידי לקיחת תרופות, אך הנאשם הסביר לה כי היא עלולה להתמכר לתרופות וכי הטיפול שלו עדיף על טיפולים אחרים מאחר והוא קרוב משפחתה ולפיכך יכול לבוא עמה במגע". גם במקרה זה הציג הרב אסמכתאות הלכתיות, לכאורה, הנותנות לגיטימציה למעשיו.

גם את אחותן השלישית, ג', תקף הרב מינית. את המעשים עמה התחיל בעת שהייתה בת 19, אך למזלה הצליחה להמנע מקשר קרוב עמו ובניגוד לאחיותיה תקיפתה נבלמה במעשים מגונים "בלבד". הפרקליטות ביקשה לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.