קצב הגיש ערעור על החלטת ועדת השחרורים שלא לקצר את עונשו

הנשיא המורשע הודיע לעורכי דינו כי החליט להיעתר לבקשתם - והגיש ערעור על החלטת הוועדה שלא לקצר את עונשו בשליש - זאת למרות התנגדות בני משפחתו. בקשת הערעור מוגשת במקביל לבקשת החנינה האישית שהגיש לנשיא ריבלין

מערער. קצב (קובי גדעון, פלאש 90)

קצב ערער על החלטת ועדת השחרורים: האסיר והנשיא לשעבר משה קצב, הודיע הבוקר (חמישי) לעורכי דינו כי שינה את דעתו - והחליט להגיש ערעור על החלטת ועדת השחרורים שלא לקצוב את עונשו בשליש - זאת במקביל לבקשת החנינה האישית שהגיש לנשיא המדינה ראובן ריבלין. הערעור הוגש לקראת הצהריים על ידי עורכי דינו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

נשיא המדינה לשעבר נענה הבוקר להפצרות של פרקליטיו, עורכי הדין ציון אמיר ויהושע רזניק, לערער על החלטת הוועדה לבית המשפט המחוזי. הם שוחחו עמו כמה פעמים ושכנעו אותו לשנות את דעתו, שכן לטענתם, יש לערעור סיכוי רב להתקבל.

כל בני משפחתו של קצב היו מאוחדים בדעה שלא לערער על ההחלטה, אך בסופו של דבר, קצב קיבל את עמדת פרקליטיו ואישר להם להגיש את הערעור. הטיעון העיקרי בערעור מתבסס על כך שבניגוד לטענת חברי ועד השחרורים, כל חוות הדעת של גורמי המקצוע מצביעות על כך שלא נשקפת שום מסוכנות מקצב ולכן ניתן לשחררו לאלתר. 

לאחר הגשת הערעור, נוצר מצב שבו מתנהלים במקביל שני תהליכים שנועדו לאפשר לקצר את עונשו של הנשיא המורשע - בקשת חנינה אישית שהגיש קצב לנשיא ריבלין והערעור שיידון בבית המשפט המחוזי.