אשדוד: עסקים שנסגרו בשבת יפוצו באלפי שקלים

לפני ארבעה חודשים הוציאה עיריית אשדוד צווי סגירה לחמישה עסקים שפעלו בשבת. בעלי העסקים והתושבים פנו לבית המשפט בטענה לאפליה ותבעו את העירייה. השופט קיבל את עתירת העסקים ובצעד תקדימי הורה על העירייה לפצותם במאה אלף שקלים

עיריית אשדוד תפצה עסקים (חדשות 2)

בית המשפט הורה לעיריית אשדוד לפצות חמישה בעלי עסקים בעיר בסכום כולל של כמאה אלף שקלים, לאחר שהוצא נגדם צו שהורה להם לסגור את שעריהם בשבת. על פי החלטת השופט שניתנה היום (שלישי) מדובר באפליה אסורה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

החלטת בית המשפט היא צעד תקדימי שמבטל למעשה את צווי הסגירה שהוצאו לעסקים שיפוצו. בית המשפט קבע בהחלטתו כי מדובר באכיפה בררנית, משום שבעיר קיימים עוד עשרות עסקים הפועלים בשבת - נגדם לא ננקטו צעדים.

במהלך הדיון נקרא לדוכן העדים גם ראש עיריית אשדוד יחיאל לסרי ועדותו ביססה את עמדת הנתבעים. "אני מברכת את בית המשפט על פסק דינו האמיץ והענייני המתפרש על כ-30 עמודים מפורטים ודואג לעשיית צדק אמיתי", אמרה עו"ד יפעת בן אבי בראון שייצגה את אחד מבעלי העסקים.

עו"ד יפעת בן אבי בראון (יח"צ)
התביעה בבית המשפט הוגשה לאחר שבחודש ינואר השנה הוצאו צווי הסגירה לחמשת העסקים, מה ששינה את הסטטוס קוו בעיר. מזה שנים רבות מקובל כי ברובעים החרדיים של העיר העסקים סגורים בשבת, וברובעים החילוניים - הם פתוחים.

בזמן הוצאת הצווים, גורם בעירייה אמר כי מדובר בהחלטה שבסופה ייסגרו לא פחות מ-100 עסקים חילוניים. דבריו הביאו במהרה להתנגדות ומחאה בקרב תושבי העיר ובעלי העסקים שפנו לבית המשפט, שמסר את החלטתו היום.

"הם לא העסקים היחידים שפתוחים בשבת, אבל כן היחידים שמולם נפתח ההליך", ציינה ח"כ סופה לנדבר שליוותה את בעלי העסקים במאבקם."למה? להם אין שום 'הסכמים קודמים' עם העירייה. כך יוצא שעסקים קטנים ובינוניים שנותנים שירות לציבור המעוניין בכך בעיר, ומפרנסים את משפחתם ומשפחות נוספות, עומדים בפני סגירה".

מעיריית אשדוד נמסר בתגובה: "אנו מכבדים את החלטת בית המשפט ולומדים לעומק את פסק הדין".