פרסום ראשון: רשות המסים פתחה בבדיקה נגד חברת הנדל"ן "אדמה" בחשד שהעלימה מס במליונים

אנשי רשות המסים החלו בבדיקת חברת הנדל"ן ובעליה, ככל הנראה בעקבות מידע שהגיע מרוכשים ועובדים בכירים לשעבר בחברה. הבדיקה על העלמות מס שבח לכאורה בגובה של מיליוני שקלים, נפתחה בצל הדיון המשפטי בבקשת הקפאת ההליכים ופירוק החברה

חשד: העלמת מס במילוני שקים (תמונה שהפיץ אורן קובי לתקשורת)

אנשי רשות המסים החלו לאחרונה בבדיקת החשדות לפיהן חברת "אדמה" ובעליה, אורן קובי, העלימו מס שבח מעסקאותיהם בגובה של מיליוני שקלים. הבדיקה נפתחה ככל הנראה בעקבות מידע שהגיע מרוכשים ועובדים בכירים לשעבר בחברה ובעיצומו של הדיון המשפטי שהחל היום (שלישי) בבקשת הקפאת ההליכים ופירוק החברה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

במידה והבדיקה שנפתחה תעלה שאכן לא שולמו מסים לפי חוק, רשות המסים צפויה להיות הנושה העיקרית של חברת "אדמה", וזאת מכיוון שהיא ״נושה מובטחת״. ברשות המסים לא הגיבו לנושא ומסרו כי הם מנועים מלהתייחס אליו בשל חובת הסודיות בחוק.

בדיקת רשות המסים נפתחה לאחרונה, ובצל הדיון המשפטי בבית המשפט המחוזי בתל אביב שדן היום בבקשת הקפאת ההליכים ובקשת הפירוק של חברת "אדמה". השופט איתן אורנשטיין הטיח בחברה ובבעליה שאלות קשות ואמר: "העסקאות לא הועברו לחשבונות נאמנות - זה אסור. איפה הכסף שאנשים שילמו?".

מוקדם יותר השבוע פורסם לראשונה ב"תכנית חיסכון" על התלונות שהוגשו נגד חברת הנדל"ן והבעלים אורן קובי בגין קבלת דבר במרמה והונאה. על פי חלק מהתלונות, כסף ששילמו הרוכשים לחברה לא הועבר לחשבון נאמנות של עורך דין כנדרש, אלא לחשבונות שונים בחברה.

"אני לא יודע איפה היו משרדי עורכי הדין, הכסף היה צריך להיות מופקד אצלהם בנאמנות", אמר השופט אורנשטיין שדן בבקשות. "אסור היה לעשות את זה, הלקוח לקח כסף של אנשים שהיה צריך להגיע לחשבונות הנאמנות ובמקום זה יצא לכל מיני מטרות זרות".

התלונות: לקוחות רכשו קרקע - הכסף נשאר בחשבון החברה

ביום ראשון האחרון, הגישו אור אסולין ובן זוגה תלונה במחלק ההונאה במשטרת תל אביב נגד חברת הנדל"ן. לטענתם, הם קנו קרקע בחולון לפני כשלוש שנים בהתאם למצג לכאורה שהזכויות שירכשו יקנו להם בעתיד קרקע ליחידת דיור. לבסוף התברר לבני הזוג כי הקרקע אותה רכשו הייתה מיועדת לתעשייה - דבר שלכאורה היה ידוע לבעלי חברת "אדמה".

בני הזוג שילמו לחברה 380 אלף שקלים, שחלקם הגדול לא הועבר לחשבון הנאמנות של עורך דין. הזוג הגיש תלונה על קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. "בימים האחרונים פונים אליי לקוחות שמספרים סיפור דומה", טען עו"ד אבי סולומון, המייצג את אור אסולין. "מקרים שונים של כסף שמשולם ישירות לחברה ולא לחשבון נאמנות סגור ומצגי שווא לגבי מהות הרכישה".