האם קצב יערער? קיבל ארכה עד חמישי

לאחר שפורסם לראשונה בחדשות 2 כי הנשיא לשעבר החליט שלא לערער על ההחלטה שלא לקצר עונשו, ביקשו פרקליטיו מבית המשפט לאפשר הארכה. בית המשפט החליט לאפשר לבאי כוחו של הנשיא שהורשע באונס להגיש את העתירה נגד ועדת השחרורים עד ליום חמישי

ניסיון נוסף: קצב יערער? (קובי גדעון, פלאש 90)

הנשיא לשעבר קיבל ארכה לערעור: לאחר שפורסם לראשונה בחדשות 2 כי הנשיא לשעבר שהורשע באונס החליט לוותר על הגשת הערעור, ביקשו פרקליטיו לקבל ארכה על מנת להגיש את העתירה שהכינו. בית המשפט החליט היום (שני) לאפשר לפרקליטים - עו"ד ציון אמיר ועו"ד יהושע רזניק - להגיש את הערעור על ההחלטה שלא לשחרר את קצב עד ליום חמישי הקרוב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

אברהם טל, שופט בית המשפט המחוזי-מרכז, קיבל את הבקשה - לאחר שהמדינה לא הביעה התנגדות להארכה. במהלך סוף השבוע שהה קצב בחופשה בביתו ואמר למקורביו כי בכוונתו לחתום על בקשת הערעור לבית המשפט המחוזי, ואולם במוצאי שבת שינה והפך את דעתו. בני משפחתו של הנשיא לשעבר הביעו תמיכה בהחלטתו שלא להגיש ערעור.

גורמים נוספים בסביבתו של קצב טענו שנשיא המדינה לשעבר הגיע להבנה שאין לו את הכוח הנדרש להתמודדות נוספת בבית המשפט. לדבריהם, הוא מותש נפשית. "משה קצב הוא שבר כלי, ואין לו שום מוטיבציה למאבק נוסף", אמרו.

פרקליטיו של קצב יגיעו למעשיהו (עזרי עמרם, חדשות 2)

למרות זאת, עורכי הדין ציון אמיר ויהושע רזניק משוכנעים בסיכויי ההצלחה הגבוהים של הערעור ולכן הם ביקשו ארכה על מנת לנסות לשכנעו לשנות את דעתו.

ההחלטה של הנשיא לשעבר, שמרצה 7 שנות מאסר בגין אונס, הגיעה ביום האחרון בו ניתן לערער על החלטת ועדת השחרורים שלי שירות בתי הסוהר. קצב קיבל את ההחלטה שלא להגיש את הערעור, שאורכו 22 עמודים, על אף שהוכן מבעוד מועד על ידי פרקליטיו.

בשבוע שעבר הגיש קצב לבית הנשיא בקשת חנינה עדכנית. מבית הנשיא נמסר הבוקר כי בקשת החנינה מטופלת וצריכה לעבור עוד שלבים רבים וכי עוד לא ברור מתי תתקבל ההחלטה. לפני כשבועיים פורסם כי פרקליטיו של קצב מתכוונים להגיש לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין את בקשת החנינה בשל מצבו הנפשי הרעוע.