עונש מקל לנהג שהרג 7 בתאונה

פרסום ראשון: בתאונה קטלנית בנשר לפני כשנתיים נהרגו שבעה בני אדם. כעת מבקשת התביעה, במסגרת עסקת טיעון שנחתמה עם עורכי דינו של הנהג הפוגע, להטיל עליו עד 7 שנות מאסר בלבד. העסקה הזאת כבר גררה ביקורת קשה מצד בני משפחות ההרוגים: "שמישהו יחזור בו"

פרסום ראשון: נהג המשאית שהרג שבעה בני אדם בתאונה הקטלנית שהתרחשה בנשר בחודש אפריל 2013, ג'מאל בן עאמר אבו סיאם, יקבל במסגרת עסקת טיעון עונש מקל של עד שבע שנות מאסר. כך סוכם בין התביעה לבין עורכי דינו של הנהג, תושב רהט בן 34.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת עסקת הטיעון שגובשה בין עורכי דינו של אבו סיאם, תמי אולמן ושאדי סרוג'י לפרקליטות, התביעה תבקש להטיל עליו עד שבע שנות מאסר בפועל בלבד, כולל פיצוי כספי למשפחות ההרוגים והפצועים.

סרוג'י ואולמן בירכו על ההחלטה, אך בקרב משפחות ההרוגים נשמעה ביקורת חריפה על העסקה. בן משפחתו של אחד ההרוגים אמר לחדשות 2 Online כי "זה הסכם שערורייתי. נהג שהרג שבעה אנשים ייכנס לכלא למקסימום שבע שנים, זאת אומרת שנה לכל אדם שהרג, אם בכלל ייגזרו עליו שבע שנים. אנחנו כועסים ומקווים שמישהו יחזור בו".

יקבל עד 7 שנות מאסר (חדשות 2)

שבעה בני אדם נהרגו ו-14 נוספים נפצעו בתאונת שרשרת קטלנית בין מספר כלי רכב פרטיים ומשאית שאיבדה שליטה בדרך בר יהודה בנשר. בתיעוד מצלמות האבטחה שהוצבו סמוך לכביש נראה נהג המשאית, שאיבד את הבלמים, מתנגש במספר מכוניות שעמדו ברמזור אדום ומועך את כל מה שעומד בדרכו. כתוצאה מההתנגשות, מכוניות עלו באש, והפצועים יצאו מהן בריצה.

עורכי דינו של הנהג הפוגע (חדשות 2, שאדי סרוג'י)

משם המשיכה המשאית בדהירה ועברה את צומת נשר. הנהג, שאיבד שליטה, נעצר לאחר שמשאיתו דהרה עשרות מטרים והתנגשה בחומה. הנהג, תושב רהט שנפצע בתאונה באורח קל בלבד, שיחזר מספר פעמים את מסלול המוות. ועדה מיוחד של משרד התחבורה בדקה וקבעה שמשא יתר וטיפול לקוי גרמו לתאונה הקטלנית.

כתב האישום שהוגש נגדו מייחס לאבו סיאם "נהיגה בפזיזות" ומעלה כי במספר הזדמנויות שקדמו לתאונה, בחר הנהג להתעלם מאזהרות שהופנו לעברו בנוגע למצב הבלמים שלו, ואף העמיס על המשאית משקל גדול מהמותר. בין היתר נכתב כי בטרם התאונה הוביל הנהג חלוקי נחל במשקל כולל של יותר מ-72 טונות - "וזאת בניגוד למשקל המותר ותוך שהוא מודע לכך".

זירת התאונה הקשה (איחוד הצלה, משה ג'מוס, ירון פרג'ין)

כבר עם תחילת נסיעתו צפרו לעברו מספר נהגים ואף סימנו לו בידיהם, עקפו אותו, נצמדו אליו והפנו את תשומת לבו לעשן שיצא מכיוון הסרנים של המשאית ולריח החריף שנדף מהבלמים. "ואולם, הנאשם לא שעה להתרעות הנהגים, לא עצר ולא האט את מהירות נסיעתו הגבוהה, והמשיך בנסיעה במהירות בלתי סבירה", נכתב.