פרסום ראשון: קצב החליט לא לערער

היום המועד האחרון בו יכול הנשיא לשעבר לערער על החלטת ועדת השחרורים שלא לקצר את עונשו, וקצב הודיע לפרקליטיו שהחליט שלא לעשות זאת. ההערכה: הוא רוצה למצות את הליך החנינה אותה ביקש בשבוע שעבר מריבלין

משה קצב (פלאש 90, קובי גדעון)

פרסום ראשון: נשיא המדינה לשעבר קצב החליט הבוקר (ראשון) שלא לערער על החלטת ועדת השחרורים שלא לקצר את עונשו בשליש. קצב הודיע על כך הבוקר לפרקליטו ציון אמיר. על פי ההערכות הדבר נובע מתוך הרצון למצות את ההליך של החנינה מול הנשיא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ההחלטה של הנשיא לשעבר, שמרצה 7 שנות מאסר בגין אונס, מגיעה ביום האחרון בו ניתן לערער על החלטת ועדת השחרורים. קצב קיבל את ההחלטה שלא להגיש את הערעור, שאורכו 22 עמודים, על אף שהוכן מבעוד מועד על ידי פרקליטיו.

בסביבתו של קצב מציינים כי ישנם גורמים שמפצירים בו לשקול שוב את החלטתו ואולי בכל זאת לערער, אולם על פי ההערכות מדובר בהחלטה סופית.

מדובר בהחלטה סופית. קצב (רויטרס)

ניתן להעריך שקצב חושש מהעובדה ששני הליכים משמעותיים בעניינו מתנהלים במקביל, האחד חנינה מצד ריבלין ומצד שני הערעור על החלטת ועדת השחרורים, וכנראה החליט, בניגוד להצעת פרקליטיו, שלא לערער.

"זהו יום קשה לכל מי שחרד למאבקו הצודק של הפרט על זכויותיו הבסיסיות ועל זכותו לחירות וחייו", ציין הבוקר עו"ד אמיר. "לצערי הרב הצליחו במאבק עקבי ושיטתי לרסק את כוח ההתנגדות שלו ואת הכוח שלו להמשיך להיאבק את מאבקו הצודק. החלטתו התקבלה בניגוד לדעתי ולדעתו של עו"ד יהושע רזניק. אנחנו סברנו כי יש להגיש ערעור צודק נגד החלטה בלתי צודקת בעליל".

פרקליטיו של קצב אמיר ורזניק

בשבוע שעבר הגיש קצב לבית הנשיא בקשת חנינה עדכנית. מבית הנשיא נמסר הבוקר כי בקשת החנינה מטופלת וצריכה לעבור עוד שלבים רבים וכי עוד לא ברור מתי תתקבל ההחלטה. לפני כשבועיים פורסם כי פרקליטיו של קצב מתכוונים להגיש לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין את בקשת החנינה בשל מצבו הנפשי הרעוע.