המחבל בן ה-13 הורשע בשני ניסיונות רצח

בחודש אוקטובר האחרון הגיעו אחמד מנאסרה בן ה-13 ובן דודו בן ה-15 לפסגת זאב בירושלים ודקרו צעיר חרדי ונער יהודי בן 13. השניים פצעו אנוש את הנער היהודי ונורו על ידי כוחות הביטחון. בן ה-15 נהרג מהירי ואחמד אושפז בבית החולים. כעת הרשיע בית המשפט את מנאסרה

ביהמ"ש יכריע: האם יורשע ברצח? (פלאש 90 - יהונתן סינדל)

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע הבוקר (שלישי) את אחמד מנאסרה, "הילד המחבל" בן ה-13, שדקר יחד עם בן דודו צעיר חרדי ונער נוסף בן 13 בפסגת זאב בחודש אוקטובר האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנער הורשע גם בסעיף של החזקת סכין. עורכי דינו טענו במהלך המשפט כי הוא לא ביצע את הדקירה בפועל, והשתתף בביצוע המעשה רק במטרה להפחיד ולא לפעול.

עם זאת, בתחילת התהליך שקלו עורכי דינו של מנאסרה להודות באופן מיידי בכתב האישום, כדי שמשפטו יסתיים בטרם יום הולדתו ה-14, וכך יחמוק מעונש מאסר בפועל. זאת משום שהחוק אינו מאפשר עונש מאסר למי שביום מתן גזר הדין מלאו לו פחות מ-14 שנה.

דקר את בן גילו - ונורה

ואולם, לאחר קריאת חומרי החקירה החליטו הסנגורים שלא להודות באישומים. הסיבה להחלטה הייתה עמדתו של המחבל בחקירה, שלפיה לא התכוון כלל לדקור את הצעירים בפסגת זאב.

רצו אחרי נער חרדי

מנאסרה בן ה-13, הואשם בניסיון רצח, לאחר שהגיע יחד עם בן דודו לשכונה הירושלמית ושם השניים חיפשו קרבן. מצלמות האבטחה במקום תיעדו אותם רצים אחרי נער החרדי, כשסכינים בידיהם ומנסים לתקוף אותו.

לאחר מכן השניים הבחינו בנער יהודי נוסף, בן 13 בלבד, רוכב על אופניו ופנו לתקוף גם אותו. הנער שרק יצא מחנות ממתקים נדקר ונפצע אנוש, מצבו השתפר מאז בבית החולים הדסה ה הצופים.

מסע ההרג אותו תכננו אחמד מנאסרה ובן דודו הגדול ממנו בשנתיים הסתיים עם הגעת כוחות הביטחון למקום. הם ירו בשניים והרגו את בן ה-15. אחמד נפצע וטופל בבית החולים בירושלים.