הסרטון שיוכיח כי אלאור אזריה אשם?

בבית הדין הצבאי ביפו ייפתח הבוקר משפטו של החייל אלאור אזריה שירה במחבל מנוטרל בחברון. אזריה טען שפעל מתוך חשש שהמחבל נושא על גופו מטען ושינסה לדקור שוב. סרטון חדש מאותה תקרית שיוצג במהלך המשפט מוכיח – לטענת התביעה – שגרסתו של החייל שקרית

הנשק הסודי של התביעה הצבאית? הבוקר (שני) ייפתח בבית הדין הצבאי ביפו משפטו של החייל אלאור אזריה, שירה במחבל מנוטרל בחברון. התביעה הצבאית תציג סרטון נוסף שמתעד את האירוע ותטען כי הוא מוכיח שגרסתו של אזריה שקרית ונועדה למלט אותו מהרשעה פלילית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בחקירתו הראשונה בפני חוקר מצ"ח ביום האירוע הסביר אזריה את הירי בין היתר כך: "הסתכלתי עליו וראיתי שהוא מזיז את הראש והיד שלו הייתה במרחק נגיעה מהסכין שאיתה דקר, סכין שחורה. הוא הזיז את היד לכיוון הסכין".

אלאור אזריה בבית הדין (עזרי עמרם, חדשות 2)

עם זאת, בסרטון שנחשף בחדשות 2 נראה המרחק הגדול בין המחבל, שנראה מנוטרל לגמרי, לסכין. בתביעה יטענו כי זאת הוכחה לכך שלא ניתן לטעון שהסכין הייתה במרחק נגיעה. בהמשך אזריה אף טען כי מעילו הנפוח של המחבל ביום חם הוסיף לחשד. עם זאת התביעה תטען כי הסרטון מוכיח שהמעיל לא היה חריג.

בתביעה יטענו עוד כי הלך הרוח בזירה העיד על כך שהאירוע הסתיים והמחבלים נוטרלו. בסרטון החדש נראה אזריה שניות לפני הירי כשהוא צועד בנחישות. התביעה תטען שכבר אז גמלה בלבו ההחלטה לירות במחבל המנוטרל.

זירת הפיגוע בחברון (רויטרס)

מנגד יטענו בתוקף פרקליטיו של אלאור אזריה, עורכי הדין אילן כץ ואייל בסרגליק, כי החייל פעל בשל תחושת סכנה. בין היתר הם יסתמכו ודאי על סרטונים שהנציחו קריאות אזהרה בזירה: "יש עליו כנראה מטען, שימו לב, עד שלא בא חבלן לא נוגעים בו". את הקריאות הללו אזריה שמע בבירור.

התביעה הצבאית נחושה ללכת בתיק הזה עד הסוף. את ההנחיה הזאת קבע הפרקליט הצבאי הראשי, תא"ל שרון אפק, ויוציא אותה אל הפועל שחקן החיזוק של התביעה הצבאית: הפרקליט הצבאי שגויס במיוחד למילואים, עו"ד נדב ויסמן. סניגוריו של אזריה מצהירים גם הם כי אין להם עניין בעסקת טיעון ולא במשא ומתן, שכן לדבריהם בתיק ראיות מזכות.