כתב אישום נגד מרדכי ואנונו: "הפר את תנאי שחרורו"

לבית משפט השלום בירושלים הוגש היום כתב אישום נגד מרדכי ואנונו, המרגל שהורשע בעבירות חמורות נגד ביטחון המדינה וריצה עונש מאסר ממושך - הפעם עקב כך שהפר את תנאי שחרורו במספר מקרים. ואנונו העניק בספטמבר האחרון ריאיון לחדשות 2 בו מסר מידע אסור

כתב אישום נגד מרגל האטום - בגלל ריאיון: לבית משפט השלום בירושלים הוגש היום (ראשון) כתב אישום נגד מרדכי ואנונו, המרגל שהורשע בעבירות חמורות נגד ביטחון המדינה וריצה עונש מאסר ממושך - הפעם עקב כך שהפר את תנאי שחרורו במספר מקרים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

במסגרת המגבלות שהוטלו עליו, נאסר על ואנונו למסור לכל אדם כל מידע מסווג שהגיע לידיעתו מתוקף עבודתו בקריה למחקר גרעיני, אלא שב-4 בספטמבר 2015 העניק ואנונו ריאיון טלוויזיוני לדני קושמרו כאן בחדשות 2, במהלכו - כך על פי כתב האישום - הוא מסר מידע אסור שאף נפסל לשידור על ידי הצנזורה.

עוד נכתב בכתב האישום כי היה על ואנונו להודיע למפקד תחנת המשטרה הסמוכה למקום מגוריו, 48 שעות מראש, על רצונו להחליף כתובת מגורים וכן למסור את כתובת המגורים החדשה בה הוא מתכוון להתגורר. בספטמבר 2014 עבר ואנונו לדירה אחרת באותו הבניין בו התגורר בירושלים - ונמנע מלדווח על כך למשטרה, כפי שהיה מחויב. לפיכך, נקבע בכתב האישום, הוא הפר צו השגחה שהוצא נגדו כדין.

על ואנונו הוטלו מגבלות נוספות מלבד חובת הדיווח במקרה של שינוי כתובת המגורים, ובהן איסור מסירת מידע מסווג שהגיע לידיעתו מתוקף עבודתו בקריה למחקר גרעיני, וכן איסור, ללא קבלת אישור מראש, לקיים קשרים או להחליף ידיעות בכל דרך שהיא עם אזרחים זרים או תושבים זרים.

למרות זאת,, עולה בכתב האישום כי הוא נפגש במלון "ג'רוזלם הוטל" במזרח ירושלים בתיאום מראש וללא קבלת אישור, עם שני אזרחים זרים, תושבי ארצות הברית - זאת ביודעו כי מדובר בשני אזרחים זרים וכי הפגישה עמם אסורה על פי הצו.