"חסד, חמלה ורחמים": בקשת קצב

הנשיא לשעבר שהורשע באונס קצב הגיש בקשת חנינה עדכנית לנשיא ריבלין. לידי חדשות 2 הגיעו פרטים מהבקשה. קצב לא מוכן להתנצל ולהודות במעשיו, אך ציין: "אם מישהו או מישהו נפגעו במהלך השנים" - הוא מצר על כך

"חסד, חמלה ורחמים": בקשת קצב (עזרי עמרם)

בניגוד לבקשה שהוגשה בעבר על ידי בני משפחתו של הנשיא לשעבר קצב, את הבקשה הנוכחית לחנינה שהוגשה לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין כתב משה קצב בעצמו. מהפרטים שהגיעו לידי חדשות 2 עולה כי עיקרה של בקשת קצב בפנייה ל"חסד, חמלה ורחמים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בקשתו של הנשיא לשעבר, שהורשע באונס, מתבססת על כך שבעשר השנים האחרונות חווה "סבל רב" וכעת, משנדחתה בקשתו לקיצור עונשו בשליש, נפגעה גם בריאותו הנפשית.

גם בבקשה העדכנית שהגיש, קצב אינו מודה באישומים שבגינם הורשע ואינו מביע חרטה על מעשיו, אך הוא צירף מכתב כללי שבו נאמר כי אם מישהו או מישהי נפגעו ממעשיו בעבר, הוא מתנצל על כך. מבית הנשיא נמסר בתגובה לבקשה כי כנהוג לגבי כל בקשת חנינה, היא הועברה לטיפולה של הלשכה המשפטית.

יצטרך להכריע. הנשיא ריבלין (מארק ניימן / לע"מ)

"קצב פוגע שנית במוסד הנשיאות"

באיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית מתחו היום ביקורת חריפה על בקשת החנינה. "לא מספיק שעבריין המין קצב כבר פגע במוסד הנשיאות, אלא שהוא ממשיך בעזות מצח לבקש חנינה שמעמידה את הנשיא ריבלין ואת כל מוסד הנשיאות במבוכה", אמרה מנכ"לית האיגוד אורית סוליציאנו.

"אנחנו קוראות לכבוד הנשיא להמשיך את הקו של ועדת השחרורים, לקחת אחריות על המסר שמעבירה המדינה ומוסדותיה לנפגעות ונפגעי אלימות מינית, ולדאוג שימוצה הדין עם אנס מורשע שלא ביקש מחילה ולא עבר שיקום - גם אם האנס הוא במקרה נשיא לשעבר", הוסיפה

בשבוע שעבר פורסם כי פרקליטיו של קצב מתכוונים להגיש לנשיא המדינה ריבלין בקשת חנינה בשל מצבו הנפשי הרעוע. גורמים משפטיים העריכו כי אם אכן חוות הדעת הפסיכיאטרית תצביע על הידרדרות קשה במצבו הנפשי של קצב, הנשיא ריבלין יחתום על בקשת החנינה.