בית המשפט: ריקו שירזי לא ישתתף בהלוויית בנו

לאחר שבקשתו נדחתה על ידי שירות בתי הסוהר, גם בית המשפט קבע כי ראש ארגון הפשע ריקו שירזי לא ייצא להלוויית בנו שי, שחוסל אמש בצפון תל אביב. עם זאת קבע בית המשפט כי במועד כלשהו במהלך 30 הימים הקרובים יוכל שירזי לעלות לקברו של בנו

לא ייצא להלוויית בנו. שירזי (עזרי עמרם, חדשות 2)

פרסום ראשון: בית המשפט דחה אחר הצהריים (ראשון) את עתירתו של ראש ארגון הפשע ריקו שירזי לצאת להלוויית בנו שי, שחוסל אמש בצפון תל אביב. מוקדם יותר דחה שירות בתי הסוהר את בקשתו של שירזי לצאת להלוויה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם זאת קבע בית המשפט כי במהלך 30 הימים הקרובים יוכל לעלות שירזי לקברו של בנו. הביקור בבית הקברות צפוי להתקיים באישון לילה ובמועד שלא יפורסם, וזאת על מנת להקשות על גורמים המנסים לפגוע בו.

באופן חריג אף אישר בית המשפט לחמישה מקורביו של שירזי להגיע במהלך ימי השבעה לבנו לבית הסוהר שבו הוא מרצה את עונש מאסרו כדי לנחמו.

שי שירזי נורה אמש סמוך לשעה 22:30 בזמן שנסע ברכבו עם אדם נוסף (ככל הנראה מאבטחו האישי) ברחוב משה סנה בתל אביב. כוחות הצלה גדולים שהגיעו למקום פינו את שירזי במצב אנוש לבית החולים, שם נקבע מותו. האדם שנסע עמו ברכב, גבר כבן 50, נפצע באורח קל.

חשש מגל חיסולי נקמה

בית משפט השלום בתל אביב אסר על פרסום כל פרט מפרטי החקירה, לרבות כל פרט שיש בו כדי לזהות חשודים - עד יום ראשון הבא. מדוברות המשטרה נמסר כי תיק החקירה ינוהל ביחידה הארצית של משטרת ישראל.

במשטרה חוששים מגל חיסולי נקמה ומהצתה של מלחמת ארגונים כתוצאה מחיסולו של שירזי. לארגון הפשיעה של שירזי יש סכסוך ארוך ימים עם משפחת אבוטבול מנתניה, אך בשנים האחרונות, בעקבות שקיעתה של משפחת אבוטבול, ישנם כיוונים רבים נוספים שעשויים להיות קשורים לחיסול.

שי שירזי השתחרר מהכלא באוקטובר 2009 אחרי שריצה עונש של חמש שנות מאסר וחצי בגין הריגתו של ארתור מטייב בקטטה סביב מועדון הימורים. עם שחרורו, ערכו במשטרה הערכה בנוגע לגורמים עימם הוא עשוי לבוא חשבון. אך על פי מקורבים למשפחה, מאז שיחרורו הוא ניסה דווקא להתרחק מעולם הפשע.