משה קצב הגיש לנשיא בקשת חנינה עדכנית

אחרי שנדחתה בקשתו לקיצור שליש מעונשו, הגיש משה קצב בקשה עדכנית לחנינה מהנשיא ריבלין. מבית הנשיא נמסר כי על פי הנוהל, בקשתו של קצב הועברה לטיפול המחלקה המשפטית. הערכה: אם יוכח שמצבו הנפשי הידרדר, ריבלין יאשר את הבקשה

משה קצב (פלאש 90, קובי גדעון)

נשיא המדינה לשעבר משה קצב הגיש היום (ראשון) לבית הנשיא בקשת חנינה עדכנית. מבית הנשיא נמסר כי כנהוג לגבי כל בקשת חנינה, היא הועברה לטיפולה של הלשכה המשפטית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בשבוע שעבר פורסם כי פרקליטיו של קצב מתכוונים להגיש לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין בקשת חנינה בשל מצבו הנפשי הרעוע. על פי ההערכה של גורמים משפטיים, אם אכן חוות הדעת הפסיכיאטרית תצביע על הידרדרות קשה, הנשיא ריבלין יחתום על בקשת החנינה.

משפחתו ועורכי דינו של הנשיא לשעבר טוענים כי מאז שוועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר דחתה את בקשתו של קצב לשחרור מוקדם, חלה ירידה משמעותית במצבו הבריאותי והנפשי. קצב החליט להימנע מהגשת ערעור ולדבריהם איבד את האמון במערכת ושקע בדיכאון.

פרקליטיו של קצב אמיר ורזניק

הטענות על מצבו הנפשי הירוד של הנשיא שהורשע באונס, הגיעו לפתחו של הנשיא המכהן ריבלין, וכעת מונחות בפניו שתי בקשות חנינה שונות. האחת של רעייתו של קצב גילה והשנייה הוגשה על ידי עורך דינו ציון אמיר.

במערכת המשפט הביעו ביטחון בכך שהבקשות יידונו בצורה חיובית, אם אכן תצורף אליהן חוות דעת פסיכיאטרית מוסמכת שתאשר כי מצבו הנפשי של הנשיא לשעבר קשה.