השייח' סלאח בדרכו לכלא: "כבוד להיאסר למען אל אקצא"

מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית יחל היום את ריצוי עונש המאסר שנגזר עליו לאחר שהורשע בהסתה לגזענות ולאלימות. "זו מתקפה ברברית על ההנהגה הפוליטית של ערביי ישראל, שנכפתה על ידי נתניהו ועושי דברו", אמר סלאח בדרכו לכלא

השייח' ראאד סלאח, מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, החל היום (ראשון) בריצוי תשעת חודשי המאסר שנגזרו עליו בעקבות הרשעתו בעבירות של הסתה לגזענות והסתה לאלימות. "כבוד להיכנס לכלא למען אל אקצא", אמר הבוקר סלאח בצאתו מביתו לעבר הכלא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מאות תומכים הגיעו לביתו של השייח' בכדי לחזקו לקראת תחילת ריצוי עונשו. למקום הגיעו גם חברי כנסת מהרשימה המשותפת, וכן צוותי תקשורת מאל ג'זירה ורשתות אחרות מהעולם הערבי שסיקרו את האירוע בשידור ישיר.

"לא נוותר לעולם על מסגד אל אקצא", אמר סלאח. "אני מודה לכל מי שהגיע בכדי לתמוך בי ואני קורא לכם: שימרו על המסגד".

"אני מבטיח שהרגעים האלה הם אינם רגעי פרידה", הוסיף סלאח. "אלו רגעים של חידוש ההתחייבות ושבועת האמונים שלנו לעקרונות האסלאמיים, הערביים והפלסטיניים שלנו. השמחה הגדולה שלנו תגיע בעזרת השם במסגד אל אקצא, לאחר היעלמות הכיבוש הישראלי".

"מתקפה ברברית על ערביי ישראל" (sonara.net)

בהמשך התבטא סלאח בחריפות נגד ראש הממשלה נתניהו והאשים אותו במתקפה על ארגונים אסלאמיים. "המתקפה הזו החלה בתנועה האסלאמית, זו מתקפה ברברית שעלולה לפגוע ברבות מן התנועות וההנהגות הפוליטיות של ערביי ישראל", אמר. "המערכה הזו נכפתה עלינו על ידי נתניהו ועושי דברו מתוך גזענות, הסתה וטרור. אנחנו נדרשים לעמוד מאוחדים נגד המערכת הישראלית והמדיניות הגזענית שלה".

בית המשפט העליון דחה בחודש שעבר ברוב דעות את ערעורו סלאח, על הרשעתו בעבירות של הסתה לגזענות והסתה לאלימות. למרות דחיית הערעור, הפחית בית המשפט את עונשו של סאלח ל-9 חודשי מאסר בפועל, במקום 11 חודשים. ההחלטה לקצר את עונשו הגיעה בשל העובדה שבתשע השנים שחלפו מהאירוע בגינו הורשע, לא עבר סאלח עבירות נוספות דומות.