אחד מדורסי לי זיתוני שוחרר מהכלא בצרפת

בית המשפט גזר על אריק רוביק, שדרס את הצעירה בצומת הרחובות ויצמן ופנקס בתל אביב ונמלט מהזירה, חמש שנות מאסר. אלא שהוא שוחרר במפתיע לפני כמה שבועות, ככל הנראה בשל התנהגות טובה והולדת בנו. רוביק שוחרר ממאסר כשנה וחצי בלבד לאחר שהחל לרצות את עונשו

לי זיתוני ז"ל (רויטרס)

הדורס שוחרר ממאסר: אריק רוביק, אחד מדורסיה של לי זיתוני ז"ל, שוחרר לפני כמה שבועות מהכלא בצרפת אחרי שריצה רק כשנה וחצי מתוך חמש שנות המאסר שנגזרו עליו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

פרקליטה של משפחת זיתוני פנה לבית המשפט בצרפת בניסיון לברר מדוע הוא שוחרר לפני תום ריצוי מאסרו. ההערכות הן שבית המשפט שחרר אותו בעקבות התנהגות טובה ובשל מצבו המשפחתי - נולד לו לאחרונה בן.

לי זיתוני נדרסה למוות בספטמבר 2011, כשחצתה את צומת הרחובות ויצמן ופנקס בתל אביב. הדורסים, אריק רוביק וחברו קלוד חייט, נמלטו מהמקום מבלי להזעיק עזרה - תוך שהם חוצים מספר רמזורים אדומים.

רוביק וחייט

מספר שעות לאחר התאונה, כשזהותם עדיין לא הייתה ידועה, הצליחו השניים להימלט מישראל לצרפת יחד עם נשותיהם וילדיהם, שם הם נעצרו ונשפטו. אחרי מאבק של שלוש שנים, בדצמבר 2014, הרשיע בית המשפט את השניים וגזר עליהם עונשי מאסר.

על אריק רוביק, שנהג ברכב הדורס, גזר בית המשפט הצרפתי חמש שנות מאסר, ואילו על חייט, שנסע עמו ברכב, נגזרו שנה ושלושה חודשי מאסר. בנוסף, קבע בית המשפט בפריז כי כל אחד מהשניים ישלם עשרות אלפי אירו כפיצוי למשפחתה של זיתוני.