סרנה משיב מלחמה: "סימנו עיתונאי כיעד לחיסול"‎

עיתונאי "ידיעות אחרונות" שנתבע ע"י רה"מ נתניהו ורעייתו, הגיש כתב הגנה לדרישת בני הזוג לפיצויים בגובה 280 אלף שקלים בעקבות פוסטים שפרסם בפייסבוק. ואיזה פרסומים הוא מתכוון להציג בביהמ"ש?‎ פרקליטם של בני הזוג נתניהו בתגובה: "שקריו של סרנה חצו כל גבול אפשרי, בטוחים שבית המשפט יקבע ששיקר"

סרנה ונתניהו, ארכיון (פלאש 90)

העיתונאי יגאל סרנה הגיש היום (רביעי) כתב הגנה, זאת לאחר שנתבע בידי ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו בגין לשון הרע והוצאת דיבה - בעקבות פוסטים שפרסם עליהם בפייסבוק. "הפרסום הוא אמת בעיקרו, וכי אם יש בו פרטים לא מדויקים הרי שהם נבלעים באמת הכללית", טען סרנה.

לקריאת כתב ההגנה המלא

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בכתב התביעה שהוגש על ידי עורכי דינו של סרנה, אביגדור פלדמן וליאור אפשטיין, השיב עיתונאי "ידיעות אחרונות" מלחמה כנגד טענותיהם של בני הזוג נתניהו. "לפחות מזה שנתיים, סימנו התובע או התובעת את הנתבע (סרנה) כאויבם המושבע", נכתב בכתב ההגנה. "הדברים כה חורגים מהתנהלות תקינה במדינה דמוקרטית שבה ראש הממשלה ורעייתו מסמנים עיתונאי כיעד לחיסול‎".

בהמשך התייחס סרנה באמצעות עורכי דינו לפרסומים שונים בנוגע להתנהלותם של בני הזוג נתניהו שלא גררו תביעות דיבה. הוא טען כי הפרסומים רלוונטים לנושא התביעה, והם "יובאו בדרך ראייה וקבילה לדיון משפטי". "על פי פרסומים רבים, התובעת היא בעלת יכולת השפעה כמעט ללא גבול על התובע (רה"מ נתניהו) שלעתים נראה כשבוי בידה", כתב סרנה שהתייחס לפרשת "הקלטת הלוהטת" ולפרסומים בדבר הצטרפות רעייתו של רה"מ לנסיעות בינלאומיות.

"התופעה של ראש מדינה הנשלט או משתף בשלטונו את רעייתי אינה זרה בעולם הפוליטי בינלאומי", כתב סרנה והביא כדוגמה את ניקולאי צ'אוצ'סקו מנהיג רומניה ורעייתו, וחואן פירון ורעייתו אוויטה.

"האמור בפרסום הוא אמת ותמים ופורסם תוך התבססות על מקורות ראויים ואמינים", ציין סרנה. "הוא נושא מאפיינים דומים או זהים לאפיזודות ידועות בחיי משפחת התובעים.‎ מדובר בביקורת הוגנת ראויה ומחויבת על התנהלות התובע (רה"מ) ושליטת הנתבעת 2 בו (שרה נתניהו), עובדה שכאמור תוכח בדרכים שונות ומגוונות".‎ סרנה אף שלל את הטענות לפיהן הסית נגד השניים וטען כי פעל על סמך "זכות היסוד דמוקרטית של חופש הביטוי, שהוא נשקו של אזרח שלא עומדים לרשותו אמצעים ביטחוניים ותקציב אדיר".

עו"ד יוסי כהן, בא כוחה של משפחת נתניהו, מסר בתגובה: "השקרים הבוטים, ההשמצות הפרועות ודברי ההסתה שפרסם יגאל סרנה על ראש הממשלה ורעייתו חצו באופן מסוכן כל גבול אפשרי. במקום להתנצל ולהביע חרטה,  סרנה מנצל באופן מרושע וזדוני כעת את החסינות שמוקנית לו בכתב ההגנה, כדי להוציא שוב דיבה מכוערת ורוויית ארס, תוך פגיעה בכל אמת מידה מוסרית ושימוש ציני בחופש הביטוי".

פרקליטם של ראש הממשלה ורעייתו הוסיף: "אנו בטוחים כי בית המשפט יקבע שסרנה דובר שקר, יקבל את התביעה ויטיל עליו פיצוי כספי והוצאות גבוהות, שיביעו את מורת רוחו מהתנהגות פוגענית, נטולת יושרה וחסרת אנושיות שכזו".

דרישה לפיצוי בגובה 279 אלף שקלים

לפני כחודשיים הגישו בני הזוג נתניהו תביעה לבית משפט השלום בה דרשו מסרנה פיצויים בגובה 279,243 שקלים. על פי כתב התביעה, סרנה "ביצע עוולה באופן מתועב, ציני, שפל, מרושע וחסר עכבות - והכל מתוך מטרתו המוצהרת כמעט לנסות ולבייש את התובעים, לשפוך את דמם ולהלבין את פניהם ברבים". עוד נכתב בתביעה כי סרנה "מתמיד במשך זמן רב בניסיוניותיו האובססיביים לפגוע בתובעים בכל מחיר ולרמוס את שמם הטוב מתוך זדון ורשעות לשמה".

"רוצה להלבין פנינו", הזוג נתניהו (פלאש 90)

התביעה הגיעה בעקבות שני פרסומים של סרנה בעמוד הפייסבוק שלו מוקדם יותר החודש. באחד מהם הוא טען כי שרה נתניהו גירשה את ראש הממשלה מרכבם. "כשבלילה נעצרת שיירת ראש הממשלה הכבדה, ארבעה רכבים שחורים ועוד ועוד מאבטחים ומגינים ורכבים ונפלט ממנה בחושך אל כביש 1 בצעקות גבר לא צעיר שהוא עילת הכל, כי אישה אחת לא רוצה שהוא יישאר איתה באוטו ושמה ללעג את כל האבטחה ובעצם את כל המדינה, זה חלק מהחיים", כתב.

לאחר מכן פירסם סרנה תמונה מעובדת בה נראה, לכאורה, ראש הממשלה כשהוא עוטה ברדס וממתין בצד הכביש. "בבאב אל ואד, לצד כביש אחד, מחכה רודן זעיר בחושך לטרמפ. קחו אותו", כתב סרנה.

לדברי הזוג נתניהו, סרנה עשה "שימוש ציני ואכזרי במעמדם הרם של התובעים, תוך שהוא חודר לחייהם הפרטיים ומפרסם אודותיהם כזבים ותמונות ערוכות ומסולפות שלהם, במטרה להסית את הציבור כנגדם ולבזותם".