בית המשפט ביטל את המכרז בו זכו ערבים בעפולה

בחודש דצמבר האחרון יצאו תושבי עפולה לרחובות במחאה על כך שערבים שאינם תושבי העיר זכו במכרזים במסגרתם יוקמו 45 דירות חדשות. לטענת המוחים "המניעים לא היו גזעניים, אלא נבעו מפחד שהעיר תהפוך מעורבת". בית המשפט פסל את המכרז בשל פגם בניסוחו ותיאום מחירים בין הזוכים

המכרז מעורר המחלוקת בוטל (חדשות 2)

מכרז הקרקעות בעפולה בו זכו ערבים אזרחי ישראל עורר זעם בקרב תושביה היהודים של העיר. היום (ראשון) בוטל המכרז בהוראת בית המשפט בשל תיאום מחירים בין הזוכים. השופט אברהם אברהם מבית המשפט המחוזי בנצרת הוסיף בנימוקי החלטתו כי נפל פגם בניסוח המכרז.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בחודש דצמבר האחרון, עם ההודעה כי ערבים שאינם תושבי עפולה זכו במכרז הקרקעות, תושביה היהודים של העיר פתחו במחאה בדרישה לבטלו. התושבים הביעו חשש כי העיר תהפוך לעיר מעורבת ויצאו לרחובות. בשיאה של המחאה, 200 תושבים הפגינו ודרשו את התפטרותו של ראש העיר.

התושבים דרשו את התפטרות ראש העיר (חדשות 2)

המאבק שעבר גם לתחום המשפטי הגיע לפתחו של בית המשפט המחוזי שקבע כי הזוכים התאגדו והציעו מחיר זהה ליחידות הדיור, כשכל אחד מהם הגיש הצעה על מגרש אחר. שופט המחוזי קבע כי מדובר בעבירה על איסור התאגדות - מה שמהווה עילה לפסילת המכרז.

במגרשים שנמכרו במסגרת מכרז של רשות מקרקעי ישראל היו עתידות להיבנות 45 יחידות דיור בסך הכול. התושבים היהודים של עפולה שיצאו לרחובות לאחר שלא זכו בקרקע, הטיחו בעירייה האשמות לפיהן לא סייעה להם לזכות. במהלך ההפגנות, התעקשו התושבים להצהיר כי הם לא מתקוממים ממניעים גזעניים, אלא מתוך פחד.