אביו של רוצח אבו חדיר: "הוא חולה"

גם אחרי שראה את התמונות הקשות בהן משחזר יוסף חיים בן דוד את רצח הנער מוחמד אבו חדיר, אביו ממשיך לטעון כי הפרקליטות ניסתה בכל כוחה להביא להרשעתו, ללא התחשבות במצבו. "אמרתי בעדות: 'אם יום אחד הוא לא ייקח את הכדורים, הוא יכול להפוך עולמות'", אמר האב בריאיון לחדשות 2

קשה להישאר אדיש מול התמונות האלה: יוסף חיים בן דוד משחזר כיצד רצח ושרף את הנער מוחמד אבו חדיר ז"ל. אבל גם התיעוד הזה, שהתיר אתמול בית המשפט לפרסם, לא משכנע את אביו של בן דוד שבנו היה צלול כשביצע את המעשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הוא חולה, אני אמרתי להם את זה בעדות שלי", אמר היום (חמישי) האב, הרב סעדיה בן דוד, לחדשות 2. "אמרתי להם (לחוקרים) במפורש: 'תדעו לכם, האדם הזה הוא חולה. אם יום אחד הוא לא ייקח את הכדורים, הוא יכול להפוך עולמות'".

בן דוד הוא רב קהילה קטנה בהר נוף, אדם שלדברי מכריו נחבא אל הכלים ורחוק מכל שיח קיצוני. לאורך כל המשפט של בנו הוא לא דיבר עליו, והוא היה משוכנע שזה ממילא לא יועיל.

"אנחנו רק יודעים שהפרקליטות וכל אלה עשו יד אחת לעשות הכול הכול, לפי הדיווחים, כדי להרשיע", המשיך האב. "הוא חולה כל הזמן, לא התחשבו בזה ולא אכפת להם. הבאנו מומחים מארצות הברית שנתנו חוות דעת, והתעלמו מהכול. זה מה שכואב לי".

בית המשפט קבע השבוע נחרצות שבן דוד, שחטף ורצח את אבו חדיר יחד עם שני קטינים, לא היה פסיכוטי בעת ביצוע המעשים. הוא הבין היטב את מעשיו ושלט בהם. זו הייתה הכרעת דין משלימה לאחר שהרשעתו התעכבה בשלושה חודשים בשל חוות דעת רפואית שהגישו עורכי דינו ברגע האחרון.

בדומה לדברים שאומר האב, גם בצוות ההגנה של בן דוד משוכנעים כי נערך כאן משפט ראווה שנועד לרצות את הלכי הרוח בציבור, תוך התעלמות מעברו הנפשי. לאחר שייגזר דינו, הם מתכוונים לערער.