העליון: לשקול מעצר בית לחשוד בהצתה בכפר דומא

בית המשפט העליון הורה לבית המשפט המחוזי לבחון השמת קטין החשוד בפעולת תג המחיר בכפר דומא במעצר בית, לאחר שנעצר עד תום ההליכים. לדברי השופט, על אף המעשים החמורים, במקרה של חשוד קטין יש לשקול חלופת מעצר

ההצתה בכפר דומא (מרים אלסטר / פלאש 90)

בית המשפט העליון קיבל חלקית את ערעורו של אחד מעצורי אירוע תג המחיר בכפר דומא. לפי החלטת בית המשפט, תיקו של העצור יחזור לבית המשפט המחוזי במטרה לבחון את שחרורו למעצר בית, בתנאי איזוק אלקטרוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

מדובר בקטין, שנעצר עד תום ההליכים כחלק מחקירת פרשות הצתת כנסיית דור מציון בירושלים, הצתת מחסן בכפר פלסטיני וכן ניקוב צמיגי מכוניות בשכונת בית צפאפא בירושלים. השופט חנן מלצר סביר את המהלך בכך שעל אף שמדובר במעשים חמורים ונשקפת מסוכנות מחשוד, היות והעצור הוא קטין יש לשקול חלופת מעצר.

עורכי דינו של החשוד, איתמר בן גביר ואלדן דנינו, הגיבו בשביעות רצון להחלטת השופט מלצר. לדבריהם, "טוב שבית המשפט הבהיר שגם בעצורי תג מחיר יש לנהוג כפי שנוהגים בכל העצורים אחרים".

בן גביר - עורך דינו של החשוד (מרים אלסטר / פלאש 90)

לפני כחודש, הוצת בית נוסף בכפר, הפעם זה של אחד העדים בתיק. כוחות משטרה וצבא שהגיעו לכפר החלו בסריקות, ושני בני זוג פונה לטיפול רפואי כתוצאה משאיפת עשן ומצבו הוגדר קל. לבית נגרם נזק רב, וחלק מהתושבים בכפר טענו כי מתנחלים אחראיים למעשה, כדי לפגוע בעד.