היועץ המשפטי לממשלה דחה את בקשת בן-אליעזר לעיכוב הליכים

פרסום ראשון: השר לשעבר, המואשם בקבלת שוחד ובהלבנת הון ביקש לעכב את ההליכים המשפטיים נגדו, ובקשתו נדתה. בשבוע שעבר הציג בבית המשפט את קו ההגנה שלו: "אירועים שלמים נמחקו לי מהזיכרון"

בן-אליעזר, ארכיון (פלאש 90)

פרסום ראשון: היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט דחה את בקשתו של השר לשעבר בנימין (פואד) בן-אליעזר לעיכוב ההליכים המשפטיים נגדו בשל מצבו הבריאותי הקשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

משפחתו של בן אליעזר מסרה בתגובה להחלטה כי "בימין האחרונים חלה הידרדרות נוספת במצבו הבריאותי של פואד והבוקר, עוד בטרם התקבלה החלטת היועץ, הורו רופאיו על אשפוזו המיידי. צחוק הגורל שדווקא ביום זה החליט היועץ המשפטי את מה שהחליט - פואד צפוי לעבור כבר מחר ניתוח לא פשוט, ונשקפת סכנה ממשית לחייו. בשלב הזה אנו מתפללים לשלומו של פואד, ורק לאחר שיעבור את הניתוח נתפנה לבחון את החלטת היועץ ואת המשמעויות שלה".

ביום ראשון שעבר דן בית המשפט המחוזי בתל אביב בעניינו של בן אליעזר שמואשם בקבלת שוחד והלבנת הון. בן אליעזר כפר באישומים נגדו והציג את קו ההגנה שלו: "אירועים שלמים נמחקו לי מהזיכרון". "זכרונו נפגע ואירועים שלמים נשכחו", אמרו עורכי דינו של השר לשעבר לשופט המחוזי. לדבריהם, החברות לבין הנאשם במתן השוחד מבוססת על ההערכה הדדית. "הוא פנה אליו כדי לקבל הלוואה על מנת לעבור דירה שתתאים לצרכיו הרפואיים", טען צוות ההגנה של בן אליעזר בראשות עורך הדין הד"ר יעקב וינרוט ועורך הדין עמית חדד.

צוות הפרקליטים טען בפני בית המשפט כי השר לא קיבל משכנתא מהבנק על מנת לרכוש דירה חדשה ולכן פנה לעזרה מחבריו. בנוסף טוענים עורכי דינו כי תכנן להשיב את הכסף למלווים, ולכן אין מדובר בלקיחת שוחד.

השר לשעבר הכחיש בבית המשפט גם את ההאשמות לפיהן הוא הלבין הון וטען כי אכן המיר כספים, אך לא הסווה פעולה זו. על פי האישום, החזיק בן אליעזר סכומי מט"ח של למעלה משני מיליון שקלים.

באמצע חודש ינואר האחרון נחשפה בחדשות 2 הכספת שהחזיק בן אליעזר בבנק דיסקונט. חוקרי המשטרה שפתחו את הכספת מצאו בתוכה סכום של 570 אלף דולרים במזומן, רובם בשטרות של 100 דולר.