נעצרו חשודים ברצח כפול של אב ובן

לאחר כארבעה חודשים של חקירה מאומצת, הותר לפרסום כי פוענח רצח כפול של אב ובנו בביתם ברמלה. מהחקירה, שתוביל להגשת כתבי אישום עוד היום, עולה כי אחד הנאשמים "רכש את אמונו" של הבן - ואז רצח את השניים. בהמשך הוא נמלט לרומניה, בה נעצר וממנה הוסגר. ומה המניע לרצח?

ארכיון (חדשות 2)

הרצח הכפול פוענח, החשודים יואשמו בעבירות חמורות: היום (שלישי) הודיעה המשטרה על פענוח של רצח כפול שאירע ברמלה לפני כארבעה וחצי חודשים - הרצח של מוסטפא מוסרתי ובנו רמדאן בסוף חודש נובמבר. האב ובנו, שהיו בעת הרצח בני 56 ו-29, נורו ונדקרו למוות כחלק מנקמה על חיסול קודם. ארבעה חשודים, בהם אחד שנעצר ברומניה, יואשמו היום במעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

במשטרה הדגישו כי הפענוח הושג "לאחר חקירה ממושכת ומאמץ מודיעיני בארץ ובעולם". ארבעה חשודים יואשמו לאחר שהתגבשה נגדם תשתית ראייתית: איימן כראג'ה בן ה-36 מחריש, סלאח ג'רושי בן ה-36 מרמלה וחוסאם קשוט בן ה-33 מרמלה יואשמו ברצח וקשירת קשר. שריף כראג'ה יואשם בסיוע לרצח.

אך כיצד בוצעה ההתנקשות הכפולה? מחומר החקירה עולה כי הנאשם קשוט רכש את אמונו של הבן רמדאן מוסרתי ואף התארח בביתו בערב הרצח: סמוך לשעה 23:15, לדברי המשטרה, הוא ירה בראשו של רמדאן מוסרתי ואז דקר למוות את האב מוסטפא ונמלט מהבית. יום לאחר הרצח ערך אחד החשודים, איימן כראג'ה, מסיבה רבת משתתפים בה שיבח את הרצח, קילל את המנוחים וציין כי מדובר בנקמה: כמו כן הוא ירה באוויר יריות שמחה מנשק חם - צעד שהוביל לאישום גם בעבירות נשק.

"הרצח תוכנן לפרטים מראש"

יומיים לאחר הרצח קשוט המריא לרומניה, שם נעצר לפני כשלושה חודשים בפעילות משותפת של משטרת ישראל ומשטרת רומניה: נציג משטרת ישראל במזרח אירופה סייע בתיאום בין הרשויות. לפני כחודש הוסגר קשוט, ובמקביל עצרו החוקרים את החשודים הנוספים. מעצרם של הארבעה הוארך עד שהתגבשה תשתית מספקת להגשת כתבי אישום.

ומה המניע לרצח האכזרי? לדברי החוקרים, בני משפחת כראג'ה חשבו כי האב ובנו אחראים לרצח הכפול של חילמי ומוראד כראג'ה במחלף נשרים בחודש דצמבר 2014 והחליטו לנקום על מותם באמצעות שליחת קשוט להתנקש בהם.

עוד נמסר כי "בחקירה המסועפת הפעילה משטרת ישראל מאמץ של מערכי טכנולוגיה וזיהוי פלילי מתקדמים, לצד חקירת עשרות רבות של מעורבים, באופן שהוביל לגיבוש תשתית ראייתית באירוע רצח שתוכנן לפרטים מראש". את החקירה ליוותה פרקליטות מחוז מרכז.