קוצר בחודשיים עונשו של ראאד סלאח

השייח' ראאד סלאח, מנהיגה של הזרוע הצפונית של התנועה האסלמית, ייכנס בעוד כחודש לכלא ל-9 חודשים, זאת לאחר שבג"ץ דחה את ערעורו. על רקע דחיית הערעור, קיצר בג"ץ את העונש מ-11 חודשי מאסר בפועל, בנימוק כי מאז הואשם לא חזר סלאח בשנית על העבירות

נדחה ערעורו. ראאד סלאח

בית המשפט העליון דחה היום (שני) ברוב דעות את ערעורו של מנהיג הזרוע הצפונית של התנועה האסלאמית השייח' ראאד סלאח, על הרשעתו בעבירות של ההסתה לגזענות והסתה לאלימות. למרות דחיית הערור, הפחית בית המשפט את עונשו של סאלח ל-9 חודשי מאסר בפועל, במקום 11 חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ההחלטה לקצר את עונשו הגיעה בשל העובדה שבתשע השנים שחלפו מהאירוע בגינו הורשע, לא עבר סאלח עבירות נוספות דומות. סאלח ייחל לרצות את עונשו ב-8.5.16.

"כידוע, אין זו דרכה של ערכאת הערעור להתערב בעונש, אלא במקרים חריגים של סטייה ניכרת ממדיניות הענישה הראויה או טעות מהותית שנפלה בגזר הדין", כתבה השופטת בהחלטתה. "ואולם במחלוקת שנפלה בין חבריי, אני רואה לנכון להצטרף לעמדתו של המשנה לנשיאה שלפיה עונש המאסר בפועל יופחת".

"פרקליטות המדינה רואה בחומרה רבה פרסום דברי הסתה לאלימות, לטרור ולגזענות, בין שנאמרו במרחב הממשי ובין שפורסמו במרחב הווירטואלי, ותמשיך לפעול נגד מסיתים מכל קצוות הקשת בחברה הישראלית, בנחישות וברוח כתבי האישום שהוגשו בעת האחרונה", מסרה הפרקליטות בעקבות ההחלטה לדחות את הערעור.

"מאז תחילת 2015 הוגשו 39 כתבי אישום בעבירות של הסתה לאלימות ולטרור, הסתה לגזענות, ותמיכה מילולית ברשת בארגון טרור. הפרקליטות פועלת ללא לאות, יחד עם משטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי, בכדי לסייע למגר את התופעה. פסק דינו של בית המשפט העליון מעניק רוח גבית למאבק ממושך ומורכב זה".