18 שנות מאסר לפדופיל שתקף ברשת

בית המשפט המחוזי מרכז גזר 18 שנות מאסר על עבריין מין סדרתי שהורשע ב-49 אישומים שונים – כולם נוגעים לעבירות אינוס, מעשי סדום ומעשים מגונים שביצע בקטינות באמצעות האינטרנט. "מדובר במקרה נדיר בחומרתו ובהיקפו", אמרו בפרקליטות מחוז מרכז, "הוא מעיד על השינוי הנדרש בתפיסת עבריינות המין בעידן הטכנולוגי"

אילוסטרציה (חיים ריבלין)

ישי גברילוב, תושב נתניה בן 34, הורשע היום (שני) ב-49 אישומים שונים, הכוללים עבירות אינוס, מעשי סדום ומעשים מגונים שביצע בקטינות באמצעות האינטרנט. כמו כן, הוא הורשע בעבירות של סחיטה באיומים, הטרדה מינית, פרסום והצגת תועבה. בית המשפט המחוזי מרכז גזר עליו 18 שנות מאסר, שנה מאסר על תנאי, ופיצוי למתלוננות בסך יותר מ-430 אלף שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

גברילוב חתם על הסדר טיעון, במסגרתו הוא הודה כי בין השנים 2012-2015 הוא פנה באמצעות תוכנות צ'אט לקטינות בנות 10-15 במאות הזדמנויות ובתדירות יומיומית, והציג את עצמו כקטין או קטינה בגילן, תוך שימוש בזהות בדויה שיצר לעצמו. הוא פיתח עמן שיחה וקיים איתן קשר מיני ברשת.

הקטינות שהלכו שולל אחר מצג המרמה של גברילוב וסברו כי הן מקיימות שיחה עם נער/ה בן/ת גילן, ביצעו את הנחיות הנאשם שהורה להן להתערטל מול מצלמת הרשת, ולבצע בעצמן מעשים מיניים. בין היתר, הוא הורה להן להתפשט, לעמוד מול מצלמת הרשת בשלל תנוחות, לגעת בעצמן, לבצע בעצמן עבירות מין שונות, והכל לצורך סיפוק צרכיו המיניים ותוך ניצול גילן הצעיר, סקרנותן ותמימותן.

הפרקליטות: "תיק נדיר בחומרתו ובהיקפו"

בחלק מהמקרים, כשסירבה מי מהקטינות לבצע את הוראותיו, הוא איים עליה שיפרסם ברשת את תמונותיה האינטימיות שצילמה על פי הוראותיו, וזאת כדי להניע אותן לשתף עמו פעולה ולפעול כהנחייתו.

עם חלק מהקטינות הוא אף ניסה לתאם מפגש. באחד המקרים, קיים גברילוב קשר עם ילדה בת 12.5, ללא שימוש בזהויות בדויות. הוא נחשף בפניה בזהותו האמיתית, ביצע בפניה מעשה מגונה, הורה לה לבצע מעשים בעצמה, ואף ניסה לתאם עמה מפגש.

"מדובר בתיק נדיר בחומרתו ובהיקפו, בכמות נפגעות העבירה הקטינות ובאופי המעשים המיוחסים לנאשם", אמרו בפרקליטות מחוז מרכז. "המקרה מעיד על שינוי נדרש בתפיסת עבריינות המין בעידן הטכנולוגי, כאשר יש לתת את הדין ואת הדעת לסכנות הקיימות ברשת האינטרנט, המאפשרות לעבריינים לחדור לפרטיות המוגנת של קטינים ובדרכי פיתוי ועורמה לפגוע בהם לצורך סיפוק אישי".

"הפרשה החלה בפנייתו של אב זהיר לילדה בת 12, שהבחין בהתנהלות חשודה במכשיר הנייד שלה, ופנייתו הובילה לפתיחת חקירה מאומצת אשר גילתה עשרות נפגעות, מרביתן מתחת לגיל 14", הוסיפו בפרקליטות.