בניגוד לנהלים: הרב פינטו ישתחרר לחתונת אחיו

הרב יאשיהו פינטו ייצא לחתונת אחיו למרות שהוא אינו עומד בקריטריונים. הרב לא יוכל לשוב לכלא לאחר האירוע, משום שהחתונה תסתיים לפני ליל הסדר. בשב"ס מעריכים: הרב היתל ברשויות על מנת לבלות יותר זמן מחוץ לכלא

הרב פינטו (ניב אהרונסון)

בית המשפט המחוזי בלוד אישר היום (שני) לרב יאשיהו פינטו, המרצה שנת מאסר בגין מתן שוחד, להשתתף בחתונת אחיו, זאת למרות שהוא לא עומד בקריטריונים. החתונה תתקיים ביום שישי הקרוב ערב ליל הסדר בשעה חמש אחר הצהריים, אך משמעות הדבר היא שפינטו לא יוכל לשוב לכלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בשב"ס מעריכים כי פינטו היתל ברשויות ותכנן את החתונה בערב החג על מנת לא לשוב לכלא בתום האירוע. בכך הרב יבלה יחד עם משפחתו מספר ימים במקום מספר שעות כפי שאמור להתבצע בפועל.

פינטו, החולה בסרטן, הורשע במתן שוחד לקצין המשטרה אפרים ברכה ז"ל. הוא נכלא במתקן רפואי בחודש פברואר האחרון בשל הצורך בהשגחה קבועה. במאי 2015 גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב על פינטו עונש של שנת מאסר אחת, לאחר דחיות רבות שנגרמו עקב מצבו הבריאותי, שבסופן הודה הרב בעבירות המיוחסות לו כחלק מעסקת הטיעון עליה חתם.

הרב הורשע בעבירות של שיבוש מהלכי משפט, בהצעה לשוחד ובמתן שוחד לברכה, ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה. בנוסף נגזרו על הרב שנתיים מאסר על תנאי וקנס כספי בסך מיליון שקלים.