אישום: חלמה על הנביא מוחמד - ויצאה לדקור

כתב האישום שהוגש נגד הצעירה מכפר קאסם שביצעה את פיגוע הדקירה בראש העין בו נפצעה ישראלית אחת מתאר כיצד הושפעה מאירועי גל הטרור והחליטה להרוג יהודים כנקמה. בחקירתה סיפרה כי הנביא נגלה אליה בחלום והיא חשה שהוא "מחפש אותה". עוד נחשף, כי תכננה להרכיב מטען רב עוצמה אך נכשלה

חלמה על מוחמד - ודקרה

הפרקליטות הגישה הבוקר (ראשון) כתב אישום נגד שתילה אבו עיאדה, בת 22 מכפר קאסם שביצעה את פיגוע הדקירה באזור התעשייה "אפק" בראש העין בו נפצעה ישראלית אחת. היא הואשמה בריבוי עבירות של ניסיון רצח, לאחר שנטען כי תכננה להרכיב מטען חבלה רב עוצמה לצורך הפיגוע, אך נכשלה. בחקירתה טענה כי ביצעה את הפיגוע לאחר שחלמה על כך שהנביא מוחמד נגלה אליה ובעקבות רצונה לפגוע ביהודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, אבו עיאדה הושפעה מאוד מהאירועים שהחלו את גל הטרור האחרון ובהם הצתת בית משפחת דוואבשה בכפר דומא והירי בצעירה הדיל אל השלמון במחסום בחברון.

לטענתה, היא חלמה חלום בו הבינה כי הנביא מוחמד מחפש אותה. בעקבות כך התחזקה אבו עיאדה מבחינה דתית והבינה כי היא חייבת להרוג למען האל. לכן, החליטה לגרום למותם של יהודים.

לאחר שגמלה בלבה ההחלטה לפגוע ביהודים, ניסתה בת ה-22 להרכיב מטען חבלה רב עוצמה באמצעות חומרים שקנתה בחנויות שונות. היא צפתה במדריכים שונים באינטרנט המסבירים כיצד להרכיב את המטען - אך נכשלה. לאחר מכן ניסתה להשיג כלי נשק אוטמטיים, אך נכשלה גם בכך.

בתחילת חודש אפריל ולאחר שהחליטה לבצע את הפיגוע באמצעות סכינים, הגיעה אבו עיאדה לאזור התעשייה "אפק" הסמוך לראש העין. היא הבחינה באישה שנראתה לה ישראלית ותקפה אותה.

אבו עיאדה הצליחה לדקור את האישה מספר פעמים עד שנעצרה על ידי עוברי אורח והועברה לחקירת המשטרה. הפצועה בפיגוע הועברה לבית החולים בילינסון עם חבלות בגפיים ובחזה.