מסיע הרוצחים משער שכם הואשם בגרימת מוות ברשלנות

תושב מזרח י-ם שהסיע את המחבלים שרצחו את שוטרת מג"ב הדר כהן ז"ל בשער שכם לפני כחודשיים מואשם לא רק בסיוע, אלא גם בגרימת מוות ברשלנות. הפרקליטות: "היה עליו לחשוד כי תושבי השטחים יכולים להיות מחבלים"

זירת הפיגוע בו נרצחה הדר כהן ז"ל (משרד הביטחון)

אישום חמור נגד האיש שהסיע את המחבלים: חמיס סלאיימה, בן 57 מוואדי ג'וז שבמזרח ירושלים, מואשם בשיתוף פעולה עם המפגעים שרצחו את לוחמת מג"ב הדר כהן ז"ל לפני למעלה מחודשיים. על פי כתב האישום החמור שהוגש נגדו, סלאיימה לא רק מואשם בהסעת המחבלים - אלא גם בגרימת מותה של כהן ברשלנות וגרימת חבלה ברשלנות לשוטרת נוספת שנפצעה בזירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, סלאיימה התבקש ב-4.2 להסיע שלושה תושבי ג'נין לשכונת עיסוויה במזרח ירושלים - למרות שאין להם אישור שהייה בישראל. סלאיימה הסכים בתמורה ל-150 שקלים, ואסף את השלושה מאזור גדר ההפרדה בא-ראם. "הנאשם המתין לשלושה עד שעברו את גדר ההפרדה באמצעות חבל, כשהם לבושים בגדים מכובדים ומדיפים ריח של בושם וביד כל אחד מהם שקית תפוחה", טוענים בפרקליטות. "הנאשם הסיע את השלושה לשכונת עיסוויה, שם הם ירדו מהרכב בסמוך למסגד - ועזב את המקום".

לאחר מכן השלושה - אחמד נאג'ח אבו אלרוב, אחמד נארז כארנה ומחמד אחמד כמיל - הגיעו לשער שכם: שניים מהם, שהתיישבו על ספסל, עוררו את חשדם של שוטרי מג"ב בזירה - בהם הדר כהן ז"ל. הצוות ניגש לבדוק את זהותם ואחד מהם הוציא רובה ממעילו והחל לירות, עד שנוטרל. מחבל נוסף החל לדקור שוטרת מג"ב בסכין יפנית: תוך כדי שכוחות הביטחון ירו לעברו ונטרלו אותו, המחבל השלישי שהתחבא ירה לעבר כהן ז"ל ורצח אותה.

שוטרת נרצחה בפיגוע המשולב (יונתן סינדל / פלאש 90)

למרות שסלאיימה לא היה בזירת הפיגוע, בפרקליטות החליטו להאשים אותו בגרימת מוות ברשלנות וגם בגרימת חבלה ברשלנות לשוטרת המג"ב השנייה שנפצעה בפיגוע המשולב: "במעשיו אלה אף הסיע הנאשם ברכבו תושבים זרים אשר שהו בישראל ללא היתר כדין. רשלנותו של הנאשם התבטאה בכך שהיה עליו לחשוד כי תושבי השטחים אותם הסיע יכול שיהיו מחבלים שכוונתם לבצע פיגוע ולגרום למותם של אזרחים, ולא נמנע מהסעתם לתוך ירושלים והורדתם באחת משכונותיה".

פרקליטות מחוז ירושלים, באמצעות עו"ד מרים בן-גל, ביקשה מבית משפט השלום בעיר להאריך את מעצרו עד תום ההליכים - וציינה כי גם לפני כשבועיים סלאיימה הסיע חמישה שוהים בלתי חוקיים לכיוון תל אביב. עו"ד בן-גל הוסיפה כי סלאיימה הודה "במרבית העבירות המיוחסות לו", וציינה כי הוא מהווה סכנה לביטחון הציבור - במיוחד מכיוון שהמשיך להסיע שב"חים.

"מסוכנותו של המשיב נלמדת בין היתר מכך שגם לאחר שעבר את העבירות, וכשכבר באותו המועד ידע המשיב מהם תוצאות מעשיו, המשיך המשיב וביצע את העבירה. במעשה זה מעיד המשיב על עצמו שמורא החוק אינו עליו, והוא מוכן לשוב ולקחת את הסיכון ולסכן את כלל אזרחי מדינת ישראל", נטען בבקשה להארכת מעצרו. "מסוכנותו של המשיב מוגברת בצוק העיתים ובשים לב למתח הקיים ממילא בימים אלו בעיר ירושלים".