אישום: בגלל מות בנו - הצית רופא

בן 29 שפך חומר דליק על רופא במרפאה בשועפאט והצית אש לאחר שבמקום נקבע מותו של בנו התינוק. בעקבות האירוע הרופא סובל מכוויות בדרגה שנייה ונזק נגרם למרפאה

אילוסטרציה (רויטרס)

הפרקליטות הגישה היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בירושלים כתב אישום נגד מאלק שיך עלי (29) בגין חבלה בכוונה מחמירה והצתה, לאחר שהתיז חומר דליק לעבר רופא והבעיר אש במרפאה שבה נקבע באותו היום מותו של בנו התינוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כתב האישום מתאר את השתלשלות האירועים שהחלו לפני כשלושה ימים, אז הגיע הצעיר יחד עם בנו בן השלושה חודשים לסניף של קופת חולים לאומית במחנה הפליטים שועפאט בירושלים. אחד הרופאים במרפאה העניק טיפול רפואי לתינוק ואף צייד את האב במרשם לטיפול תרופתי.

יומיים לאחר מכן הגיע האב עם בנו התינוק למרפאה כשהוא ללא סימני חיים. הצוות הרפואי של המרפאה, החל מיד בניסיונות להחייאת התינוק, אולם כל אלו לא צלחו ולבסוף נאלצו לקבוע את מותו.

הנאשם ששהה מחוץ למרפאה באותו הזמן, שמע על מות בנו בשיחה עם קרובי משפחתו והחליט לפגוע בצוות הרפואי של המרפאה. בהמשך היום שב במכוניתו למרפאה, יחד עם אחרים כשהוא מחזיק בידו בקבוק ובו שני ליטרים של חומר דליק.

בשלב זה, עמדו שניים מהרופאים מחוץ לשער הכניסה למרפאה. הנאשם ירד מהרכב ושפך על הרופא מהחומר הדליק. כתוצאה מכך נגרמו לרופא כוויות בדרגה שנייה בירכיים ובכפות הידיים, וכן נשרפה דלת המרפאה כליל.