שרה נתניהו ערערה: על השופטת לפסול את עצמה, זה משחק מכור

רעיית ראש הממשלה הגישה בקשה נוספת לפסול את השופטת בתביעתו של עובד מעון רה"מ לשעבר גיא אליהו. "בית הדין אינו פתוח לשכנוע, הוא פסק על פי אותן ראיות בתיק של מני נפתלי", נטען בעתירה. בתחילת החודש פורסם בחדשות 2 לראשונה: השופטת סירבה לבקשה

נתניהו ועו"ד יוסי כהן (פלאש 90, יונתן סינדל)

לא מוותרת: רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו הגישה היום (רביעי) ערעור - בו דרשה שוב מהשופטת בתביעה של עובד מעון רה"מ לשעבר גיא אליהו לפסול את עצמה. נתניהו טוענת, באמצעות עורך דינה יוסי כהן, כי על השופטת דיתה פרוז'ינין - שפסקה לטובת מני נפתלי - לפסול את עצמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כהן שב וטען בערעור כי בית הדין "אינו פתוח לשכנוע בתיק אליהו וכי דעתו 'ננעלה'". עוד נכתב כי "עילת הפסלות שעומדת בבסיס הבקשה היא כל כך מובהקת ונימוקיה כל כך מוצדקים, עד שברור כי אין זה ראוי לדחותה". יש לציין כי הבקשה נדחתה בתחילת החודש והשופטת החליטה שלא לדחות את עצמה - ואחד הנימוקים היה עיתוי הגשת הבקשה לפסול את השופט.

כהן ציין כי נתניהו "כמתבקש מנסיבות העניין, נקטה בזהירות יתרה, כפולה ומכופלת, טרם שהחליטה להגיש את בקשת הפסלות, בפרט נוכח הרגישויות הנובעות ממעמדה". פרקליטם של הזוג נתניהו ציין כי "המבחן העיקרי לפסלות שופט הוא מבחן האובייקטיביות השיפוטית ומבחן המשנה שלצידו הוא מבחן מראית פני הצדק", ואף טען כי מדובר ב"משחק מכור" מכיוון שלא ניתן לשכנע את השופטת לטובת שרה נתניהו "סביב אותן עדויות וראיות הן בתיק נפתלי והן בתיק אליהו". 

אותה שופטת פסקה לטובתו. מני נפתלי (פלאש 90 - יהונתן סינדל)

"אין בית הדין קמא, ולמצער ראשת ההרכב, יכול לקבוע בתיק זה קביעות המנוגדות לקביעותיו בפסק הדין", סיכם עורך הדין - שציין כי השופטת התבססה בעיקר על עדותו של אליהו במשפטו של מני נפתלי: "הוא קיבל אותה כתורה מסיני, בשגגה רבתי ותוך יישום בלתי שוויוני ושגוי של דיני הראיות על הצדדים".

עו"ד נעמי לנדאו (סטודיו גילי ומירית)


בתגובה לערעור, אמרה עו"ד נעמי לנדאו, מומחית לדיני עבודה, המייצגת את מני נפתלי וגיא אליהו כי הגברת נתניהו מחפשת להיות בכותרת. "ראוי היה שאת הכותרות היתה מרוויחה בזכות פעילות ציבורית שהיתה יכולה להוביל נגד התעמרות בעובדים ובעד מינהל תקין, ופחות בהטרדת מערכת המשפט בפניות שווא, אך למרבה הצער זה אינו המצב", אמרה עו"ד לנדאו. "על הגברת נתניהו לדעת שאפילו בארמון האליזה ובבית הלבן יש הפרדת רשויות, הגיעה הזמן שהיא תפנים זאת".

במהלך המשפט של מני נפתלי - לטובתו נפסק פיצוי מטעם המדינה - טען גיא אליהו כי שרה נתניהו אמרה לעובדים שאינם סטריליים, השתלחה בהם ונזפה בהם פעמים רבות. אליהו אף טען כי העובדים חששו להגיש אוכל לנתניהו "כי זה היה מפחיד וקשה, כי פחד מתגובותיה" - והגדיר את העבודה במעון כ"בלתי נסבלת" עד שהתפטר ונאלץ לוותר על התקן שהיה אמור לקבל.