שוקה, שלום: סוף לקמפיין הביטוח

ביהמ"ש המחוזי הורה לעצור את קמפיין הפרסום של חברת ביטוח ישיר בטענה כי הוא מהווה פגיעה של לשון הרע בסוכני הביטוח. ביטוח ישיר בתגובה: "נערער"

מתוך הפרסמות של ביטוח ישיר

בית המשפט המחוזי בתל אביב קבע הורה היום (שני) להסיר את קמפיין הפרסום של חברת ביטוח ישיר, הלועג לציבור סוכני הביטוח. לדברי השופט אליהו בכר, הקמפיין שזכה לכינוי "שוקה" מהווה פגיעה של לשון הרע בסוכנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כמו כן, השופט בכר נתן צו מניעה האוסר על ביטוח ישיר להפיק או לפרסם פרסומות או לצאת בקמפיין בו מוצגים סוכני הביטוח כנהנתנים, מיושנים ומאותגרים טכנולוגית.

בנוסף ניתן צו האוסר על ביטוח ישיר ומנהליו להמשיך ולפרסם קיומו של קשר כביכול בין תשלום פרמיה לחברת ביטוח, הכוללת מימון סוכן ביטוח, למחיר המוצע על ידי ביטוח ישיר, בין אם המחיר כולל הנחה ובין אם לא. השופט הטיל הוצאות בסך 351 אלף שקל על ביטוח ישיר ומנהליו, ביחד ולחוד.

הפרסומות לביטוח ישיר בכיכובה של שני כהן הפכו כבר לסוג של קלט. מדובר בגל פרסומות שכמעט לא יורד מהאוויר, שבאופן הומוריסטי אך בוטה מסתובב סביב סוכן הביטוח "שוקה", שאף פעם לא מופיע בעצמו בפרסומות אך מיוצג באופן מעורר גיחוך על ידי שני כהן בתפקיד המזכירה הנאמנה.

לשכת סוכני הביטוח ו-8 סוכנים נוספים הגישו במארס 2011, באמצעות עו"ד ניר גורן, תביעה כנגד חברת ביטוח ישיר בדרישה להוריד מן האוויר את הקמפיין.

בביטוח ישיר הצהירו על כוונתם לערער על פסק הדין. "החברה לומדת את פסק הדין, ובכוונתה לערער עליו, ובמקביל תוגש בקשה לעיכוב ביצוע גזר הדין עד הכרעור", נמסר מביטוח ישיר.

"אנו מופתעים לנוכח החלטת בית המשפט", הוסיפו בחברה. "להבנת החברה, פסק הדין אינו עולה בקנה אחד עם ההלכה הפסוקה של בג"ץ, בפרט בעניין חשיבותו של חופש הביטוי והתחרות החופשית, ואינו מתיישב עם המגמה של הורדת יוקר המחיה והפחתת המחירים לצרכן. כך קבעו גם ערכאות קודמות שדנו בקמפיין".