במשפחת קצב מתלבטים אם לערער

אחרי שוועדת השחרורים החליטה לדחות את בקשתו של משה קצב לקצר את עונשו, האם הוא ינסה להמשיך ולהילחם? במשפחתו של הנשיא לשעבר יש חילוקי דעות אם להגיש ערעור על ההחלטה

קצב, ארכיון (רויטרס)

בקרב בני משפחתו של משה קצב אין היום (חמישי) תמימות דעים באשר לשאלה אם כדאי לו לערער על ההחלטה של ועדת השחרורים שלא לנכות שליש ממאסרו של הנשיא לשעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כמה מבניו ואחיו של קצב המתנגדים לערעור אומרים כי הוא לעולם לא יקבל את הצדק המגיע לו וכי הערעור רק יפגע בו עוד יותר. גם אחד מפרקליטיו סבור שההליכים בעניינו מוצו ולכן אין טעם לערער לבית המשפט.

בהקשר הזה נשמע אתמול בכנס לשכת עורכי הדין באילת אחד מהשופטים המכהנים בבית המשפט העליון כשאמר לאחר ששמע על החלטת ועדת השחרורים: "זה רשע, זה רשע, אין עוד חמלה".

בכל מקרה, אנשי קצב נערכים לאפשרות שבסופו של דבר דווקא כן יוגש ערעור, ולכן נבדקת האפשרות שקצב יכוון את מועד חופשתו למועד שייקבע לערעור בבית המשפט המחוזי, כך שיוכל להגיע לדיון בבגדים אזרחיים ולא במדי האסיר הכתומים - דבר שממנו הוא מנסה להימנע.

בתוך כך, גם הערב אמר שר המשפטים לשעבר, הפרופסור דניאל פרידמן, כי משה קצב צריך להשתחרר. "העובדה שאדם כופר באשמתו זה שיקול בלתי מוצדק להשתמש בזה כדי שלא לנכות לו את השליש", דבק פרידמן בעמדתו. "יש אנשים שמאמינים בחפותם, ואי אפשר לכפות עליהם לומר משהו שהם אינם מאמינים בו".