אחרי הדחייה: כל האפשרויות של קצב

אחרי שבקשתו לקיצור עונשו לא התקבלה, עומדות בפני הנשיא לשעבר כמה דרכים אחרות שיאפשרו לו להשתחרר מוקדם. אם יערער על ההחלטה - הוא ייאלץ להתייצב במדי אסיר בביהמ"ש, ואולי יחליט לפנות לריבלין ולבקש חנינה

למרות שוועדת השחרורים החליטה לדחות את בקשתו של הנשיא לשעבר לניכוי שליש מאסרו - בפני משה קצב עדיין עומדות שלוש אפשרויות שעשויות להביא לשחרורו לפני שירצה את מלוא העונש שנגזר עליו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האפשרות הראשונה שעומדת בפני קצב ופרקליטיו היא הגשת ערעור. עו"ד ציון אמיר שמייצג את קצב אומנם אמר כי בכוונתם לערער על ההחלטה, אך האפשרות הזאת עשויה לרדת מהפרק מסיבה מפתיעה: המדים הכתומים.

אם יוגש ערעור, קצב יחויב להגיע לכל ערכאות הערעור כשהוא לבוש במדי האסיר הכתומים - דבר שהוא ככל הנראה רוצה להימנע ממנו בכל מחיר. ייתכן שההחלטה על הגשת הערעור תקום ותיפול על סוגיית המדים.

(רויטרס)


האפשרות השנייה - להמתין חצי שנה ולפנות שוב לוועדת השחרורים בבקשה לקצר את עונשו, באותו ההליך שהסתיים היום בדחייה. עם זאת, לאור הכישלון החרוץ שספג היום, לא ברור אם יבחר ללכת שוב באותו הנתיב.

חנינה מהנשיא?

האפשרות השלישית של קצב היא פנייה לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין בבקשה לחנינה. בחודש שעבר פורסם בחדשות 10 כי שרת המשפטים שקד והנשיא ריבלין שוחחו ביניהם והביעו מוכנות להעניק חנינה לקצב במקרה של דחייה מצד ועדת השחרורים.

עם זאת, בעקבות הסערה שעורר הפרסום הכחישו שני הצדדים את הפרטים. בלשכת ריבלין אישרו כי השרה שקד פנתה אליו בעניינו של קצב, אך הוא בתגובה השיב לה כי אין בכוונתו לעסוק בנושא מכיוון שהעניין תלוי ועומד. בלשכת שקד הכחישו ואמרו כי השניים כלל לא שוחחו בנושא.