""קצב הגיב בכאב גדול וחזר לתא"

פרקליטיו של משה קצב הודיעו על כוונתם לערער לבית המשפט המחוזי על החלטת הוועדה לדחות את בקשתו של הנשיא לשעבר לנכות שליש ממאסרו. עם זאת, לא בטוח שקצב ירצה לערער לביהמ"ש שכן צעד שכזה יחייב אותו להופיע בפני הציבור במדי אסיר כתומים

האם נשיא המדינה לשעבר יערער על החלטת ועדת השחרורים? פרקליטו של משה קצב, עו"ד ציון אמיר, אמר היום (רביעי) לאחר דחיית הבקשה לנכות שליש ממאסרו של קצב, כי בכוונתם לערער על החלטת ועדת השחרורים לבית המשפט המחוזי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"קיבלנו את ההחלטה רק עכשיו, היא משתרעת על פני 20 עמודים או קצת יותר, אנחנו נבחן אותה ונערער על החלטת הוועדה", אמר עו"ד אמיר לעיתונאים. "הדבר המרכזי שעולה בסופו של דבר מההחלטה הזאת הוא שאלת זכותו היסודית והחוקתית של כל אדם להמשיך ולדבוק באמונתו ובחפותו".

"צר לי מאוד שהחברה שלנו, על כל מקבלי ההחלטות שלה, השתעבדה להלכי רוח שמנשבים בחוץ ומביאים לקבלת החלטות מהסוג הזה", הוסיף אמיר. "זה קשה בעינינו".

"החלטות שיפוטיות שמושפעות ממה שקורה בחוץ זה דבר חמור מאוד", הוא המשיך. "פוליטיקאים התערבו בעבודתם של מקבלי ההחלטות, שלחו מכתבים לוועדת השחרורים, דאגו להביא לידיעת הוועדה את עמדתם ופשוט הילכו אימים, אין מילה אחרת להגדיר זאת".

עם זאת, לא ברור אם בסופו של דבר קצב יאשר לעורכי דינו להגיש את הערעור בשמו. משום שאם הוא אכן יערער, הוא יחויב להגיע לבית המשפט כשהוא לבוש במדי אסיר, וידוע שקצב נמנע מלהיראות בציבור במדיו הכתומים.

"קצב הגיב בכאב גדול וחזר לתאו", סיפר עו"ד ציון אמיר על תחושותיו של מרשו בתום הדיון של ועדת השחרורים. "אדם רוצה לחזור לביתו ולמשפחתו אחרי שנים ארוכות בכלא".

חברו של קצב, יצחק סלוקי, הביע את מורת רוחו על החלטת הוועדה. "אני מתבייש כאזרח מדינת ישראל, ממש בוש ונכלם", אמר סלוקי לחדשות 2 Online. "אני לא עורך דין, אני חקלאי, אבל מיטב עורכי הדין ששוחחתי איתם אמרו שאין שום סיבה שבעולם שהוועדה תדחה".

"איך אפשר לבקש מאדם שטוען שהוא לא עשה כלום לבקש חרטה? מה, אנחנו השתגענו? המערכת השתגעה?", הוא תהה. "לבקש חרטה? על מה?".