תביעה ייצוגית: תנובה תשלם 125 מיליון?

האם תנובה תיאלץ לפצות את לקוחותיה בסכום אדיר של 125 מיליון שקלים? בית המשפט אישר הגשה של תביעה ייצוגית נגד החברה בגין זינוק מחירי הקוטג' מאז הסרת הפיקוח על המוצר. "אפשר לתבוע מונופול על זה שהוא חגג על הצרכן", אמר מגיש התביעה הייצוגית, "זה תקדים"

ארכיון (רויטרס)

בית המשפט המחוזי מרכז-לוד אישר אתמול (שלישי) תביעה ייצוגית נגד תנובה, בגין מחירי הקוטג' היקרים והמופרזים לאחר הסרת הפיקוח על מחירי המוצר. מי שהגיש את הבקשה לתביעה הייצוגית, על סך 125 מיליון שקלים, הוא עו"ד אופיר נאור.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"זה מאבק שנמשך כבר שנים", אמר הבוקר נאור בשיחה עם חדשות 2 Online. "זו פעם ראשונה שבית משפט קובע שאפשר לתבוע מונופול על זה שהוא למעשה חגג על הצרכן וניצל את הכוח המונופוליסטי שלו לרעה".

"אנחנו תובעים על פער הזמנים שבין היציאה מהפיקוח, אז תנובה התחילה להשתולל והמחיר עלה מחמישה שקלים לשמונה שקלים, לבין מועד המחאה החברתית שריסנה את תנובה ביחס לקוטג' והורידה את המחיר בחזרה לשישה שקלים", הוא ציין.

אם בבוא היום נאור אף יזכה בתביעה, חברת תנובה עשויה להפסיד מאות אלפי שקלים. "כיוון שזה פגע בכל הציבור, הטכניקה של הפיצוי יכולה להיעשות בהנחה על המוצר שנים קדימה", הסביר נאור.

"כעורך דין זה בכלל לא תחום העיסוק שלי", הוא הבהיר, "אני עוסק בניירות ערך וחברות ציבוריות. פה אני התובע. לקחתי את התיק הזה כפרויקט אישי, סוג של שירות מילואים למחאה. זה לקח הרבה שנים, כבר שכחו את המחאה, אבל אני שמח על הניצחון הזה".

מתנובה נמסר בתגובה: "תנובה לומדת את החלטת בית המשפט ותשקול את צעדיה בקשר אליה. יש לזכור כי מדובר בשלב מקדמי בלבד, ומעתה ינוהל ההליך כתביעה רגילה בבית המשפט, שצפויה לעבור עוד כברת דרך ארוכה. תנובה סבורה כי יש לה טענות חזקות לגוף התביעה, וכי היא צפויה להידחות".