ההכרעה על קצב: הפרקליטות שובתת

אחרי ארבע שנים וחצי מאחורי סורג ובריח – האם הנשיא לשעבר שהורשע באונס ישוחרר? ועדת השחרורים תחליט היום האם לנכות שליש מעונשו של קצב. בפרקליטות מתנגדים לשחרור מכיוון שקצב סירב להודות בעבירות שבגינן הורשע ולהביע חרטה – אך הודיעו כי לא יגיעו לדיון

עונש המאסר יקוצר? (קובי גדעון, פלאש 90)

אחרי לא מעט עיכובים ודחיות, ועדת השחרורים תקבע היום (רביעי) האם לקצר בשליש את מאסרו של הנשיא לשעבר משה קצב, שהורשע באונס, ולשחררו מבית הסוהר אחרי כארבע שנים וחצי. ביום ראשון האחרון התקיים הדיון הקודם בנושא. במהלך הדיון דווח כי הרשות לשיקום האסיר פנתה לחברי הוועדה וביקשה מהם להמתין עם ההחלטה על מנת להציג להם תכנית שיקום לקצב, אך בהמשך דווח כי אינם מתכוונים להציג תכנית כזאת. הבוקר הודיעו בפרקליטות כי לא יגיעו לדיון בשל השביתה שבה הם נוקטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הערכות, אם אכן תוצג תכנית שיקום לקצב, הדבר עשוי לשפר משמעותית את הסיכוי לניכוי שליש ממאסרו של הנשיא לשעבר. העובדה שלא גובשה עבורו תכנית כזו הייתה אחד הטיעונים העיקריים נגד קיצור עונשו בדיון קודם בנושא.

בבואם לקבל החלטה יצטרכו חברי ועדת השחרורים להכריע בין העובדה שהמסוכנות המיוחסת לנשיא לשעבר היא מינימלית וטענתו כי "נענש דיו", לבין סירובו להודות בעבירות האונס שבגינן הורשע ולהביע חרטה על מעשיו.