נדחה הדיון בערעור על העונש לאנס יניב נחמן

פרסום ראשון: בעקבות שביתת הפרקליטות ביקשו נציגי התביעה וההגנה מהעליון לדחות את הדיון שנקבע למחר וביהמ"ש נעתר. הנאנסת רוני ריבר כתבה לשופטים: "חוששת שימשיך להסתובב חופשי"

יניב נחמן: הורשע שאנס את רוני ריבר (חדשות 2)

בית המשפט העליון היה אמור לדון מחר (רביעי) בערעור שהגישה המדינה על העונש המקל שנגזר על האנס יניב נחמן, אך לחדשות 2 Online נודע שגם הפרקליטות וגם ההגנה ביקשו לדחות את הדיון - בעקבות שביתת הפרקליטות  - ובית המשפט נעתר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בארגוני הנשים חששו כי בשל השביתה לא תופיע בדיון מחר נציגה מטעם המדינה ובכך ייפגעו הסיכויים להחמיר את עונשו של נחמן שעליו נגזרו 6 חודשי עבודות שירות. שוופט העליון חנן מלצר שקיבל את הבקשה אמר: "נוכח האמור בבקשה המוסכמת, ומבלי להביע עמדה לגבי הטעמים העומדים בבסיסה- הדיון בערעור יידחה למועד אחר שייקבע בהקדם בכפוף לאילוצי היומן".

הבוקר פורסם בחדשות 2 Online מכתבה של רוני ריבר, קורבן האונס בו הורשע נחמן, שבו הגיבה לאפשרות כי נחמן לא ייכנס לכלא והתריעה: "עכשיו יש אפשרות שיניב שוב ישוחרר לחופשי, והצדק לא ייעשה".

הפרקליטוות ביקשה לדחות הדיון (עובדה)

"לא ייתכן שאראה את האנס שלי יוצא לחופשי מבלי שהוא נתן את הדין על מעשי הזוועה שהוא ביצע בי", כתבה ריבר במכתב שתכננה לשלוח לפרקליטות, אך העדיפה לפרסם בתקשורת בשל השביתה. "אני מבקשת מכם לזכור שמדובר באנס ובבחור מסוכן לציבור הנשים".

"שום אופציה לא מתקבלת על הדעת חוץ מהחמרת העונש", הבהירה ריבר במכתבה. "עד שמקרה של אונס בכלל מגיע לבית המשפט עכשיו המדינה שוב משאירה אותי מאחור עם השביתה ... איך יתכן דבר כזה?! באיזו מדינה אני חיה אני לא יודעת. אין לי מילים".

ההאשמות והמכתב ששלחה רוני ריבר כנראה השפיעו על אנשי הפרקליטות שביקשו מבית המשפט העליון לדחות את הדיון בעניינו של נחמן. מארגון הפרקליטים מסרו: "צר לנו על הפגיעה שנגרמת לציבור כולו ולנפגעת הספציפית בפרט בשל העיצומים שעליהם הכרזנו. אנחנו מקווים שנוכל לחזור לעבודה תקינה במהירה".