עונש מקל לנער שתועד מתעלל בכלבה

הצעיר שתועד מתעלל בכלבה ביום העצמאות האחרון ירצה 250 שעות לתועלת הציבור - אך לא ירצה עונש מאסר. השופט הסביר כי הצעיר הביע חרטה עמוקה ופניו לשיקום, אך בתביעה מתכננים לערער על ההחלטה. ח"כ איציק שמולי: "החלטת בית המשפט מאכזבת ומכעיסה "

בית משפט השלום בכפר סבא גזר אתמול (ראשון) 250 שעות לתועלת הציבור ועוד תשעה חודשי מאסר על תנאי על צעיר בן 18 שתועד משליך כלבה לעבר גדר ביום העצמאות שעבר. מדובר בעונש הנחשב קל מאוד על עבירה שכזו, במיוחד בשל הזעם הרב שעורר התיעוד. התובעת מטעם המשרד להגנת הסביבה, עו"ד נורית זקן גבעתי, דרשה לגזור על הנאשם עונש מאסר בפועל, וציינה כי על פי חוק ניתן לגזור עליו עד ארבע שנות מאסר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכתב האישום נטען כי הצעיר, מאיר כורשידי, היה שיכור בעת המעשה, וכי לכלבה נגרם סבל רב. כורשידי פנה לשופט והביע חרטה עמוקה על המעשה. "עברתי תקופה לא קלה, אני מצטער על מה שקרה ומבקש לצאת לדרך חדשה", אמר לשופט, והוסיף כי זו הפעם הראשונה ששתה אלכוהול ומאז הוא כבר אינו שותה.

השופט עמית פרייז קבע כי יש לקבוע את העונש ברף הנמוך של מתחם הענישה היות ולכלבה לא נגרם נזק פיזי קשה, וכן כי לצעיר אין רקע פלילי ופניו לשיקום. השופט הוסיף עוד כי נראה שהנאשם הבין לעומק את חומרת מעשיו, הביע חרטה ואף יבצע את עבודות השירות במקום המטפל בבעלי חיים. עם זאת, בתביעה הודיעו כי הם פועלים להגשת ערעור על העונש המקל.

סנגורו של הנאשם, עו"ד ניר דוד, אמר כי "דומה כי החשוב מכל הוא כי לכלבה שלום ואף ניכר ממבטה כי היא סולחת לנאשם בלב שלם. מאז המקרה, דואג הנאשם לצרכיה החומריים והנפשיים, דורש בשלומה וטובתה ומקפיד לבל יכשלו אחרים באיסור צער בעלי חיים".

ח"כ שמולי. "החלטה מאכזבת" (יח"צ)
יו"ר ועדת המשנה לצער בעלי חיים והשדולה למען בעלי החיים בכנסת, ח"כ איציק שמולי, אמר כי "החלטת בית המשפט מאכזבת ומכעיסה ומחזירה אותנו לאחור. לאחר שהצלחתי להעביר את החוק להחמרת ענישה כלפי מתעללים בבעלי חיים, ההחלטה הזו רק מראה שכנראה לא כל השופטים בישראל מבינים את הרמז. הציבור בישראל מאס בעונשים קלים למתעללים ובית המשפט חייב להפסיק בצורה חד משמעית עם האצבע הקלה על ההדק".